Sızdırmazlıkla ilgili yöntemler geliştiren yerli girişim Adlema, TRAngels’tan 1 milyon TL yatırım aldı

Sızdırmazlıkla ilgili yeni yöntemler geliştiren, bu konuda katma değerli cihazlar ve sistemler üreten Adlema, TRAngels’dan 1 milyon TL’lik yatırım aldı.

İTÜ ARI Teknokent’in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek’in, endüstriyel ürünler için son derece önemli olan sızdırmazlık özelliğinin, hızlı, ekonomik ve güvenilir biçimde kontrol edilmesini sağlayan test cihazları geliştiren girişimi Adlema, ilk turda TRAngels’tan 1 milyon TL’lik yatırım aldı.

Yatırım süreciyle ilgili konuşan Adlema Kurucu Ortaklarından Barış Hökevek, “TÜBİTAK onayı ve desteği ile İTÜ ARI Teknokent bünyesinde kurduğumuz Ar-Ge merkezimiz ve İstanbul’da bulunan satış ve destek ofisimiz ile sızdırmazlık testleri konusunda her zaman öncü ve yenilikçi konumdayız. Türkiye’de bu konuda uzmanlaşarak faaliyet gösteren tek yerli firma olmanın sorumluluğunu taşıyoruz.

Sızdırmazlık testleri konusunda farklı yöntemler ve uçtan uca çözümlerimizle yerli üreticimizin rekabet gücünün arttırılmasına destek olurken, ihracatımızla da ülkemize katma değer yaratmayı hedefliyoruz. Alanımızda dünyada söz sahibi olmak amacıyla çıktığımız yolda, yerel ve global pazarlarda fayda sağlayabilecek potansiyele sahip, girişim projelerine yatırım ve danışmanlık yapan TRAngels’ın hayalimize ortak olmasından dolayı çok mutluyuz.” dedi.

Adlema, İTÜ Çekirdek’in her yıl girişimlerin en iyilerini belirlediği Big Bang Start-up Challenge’ta finalist olarak ödüle layık görüldü. TÜBİTAK ve KOSGEB desteklerinden de yararlandı.