Brand Finance raporunda, 120 ülkeye ithal edilen Meksikalı bira markasının, Çin ve Güney Afrika gibi kendisi için önemli pazarlarda satışlarını güçlü bir şekilde devam ettirdiğini ifade etti. Ayrıca raporda şu ifadelere de yer verildi: “Marka; yerel üretimini Çin, Kolombiya, Brezilya, Arjantin, Birleşik Krallık ve Belçika da dahil olmak üzere çeşitli ülkelere genişletmeye odaklandı ve bu, markanın yalnızca yerel topluluklara daha iyi hizmet vermesine değil, aynı zamanda karbon ayak iziyle de başa çıkmasına olanak tanıyor.” Bunların yanı sıra Brand Finance, Corona markasının corona virüs ile olan isim benzerliğinin ve Çin Yeni Yılı’nın başlangıcında, Çin’in ülke çapında karantinaya girmesi nedeniyle satışların düştüğünü de dile getirdi. Zira Çin, Corona markasının Meksika dışındaki en büyük pazarı konumunda.

Marka değerleme konusunda uzman olan Brand Finance şirketi, geçtiğimiz günlerde dünyanın en değerli içki markalarını ortaya çıkaran “2020 Alkollü İçecekler” raporunu yayımladı. Birden fazla içki kategorisinin olduğu raporda, Corona 8,1 milyar dolarlık marka değeriyle 2020 yılında dünyanın en değerli bira markası seçildi.

Brand Finance raporunda, 120 ülkeye ithal edilen Meksikalı bira markasının, Çin ve Güney Afrika gibi kendisi için önemli pazarlarda satışlarını güçlü bir şekilde devam ettirdiğini ifade etti. Ayrıca raporda şu ifadelere de yer verildi:

Marka; yerel üretimini Çin, Kolombiya, Brezilya, Arjantin, Birleşik Krallık ve Belçika da dahil olmak üzere çeşitli ülkelere genişletmeye odaklandı ve bu, markanın yalnızca yerel topluluklara daha iyi hizmet vermesine değil, aynı zamanda karbon ayak iziyle de başa çıkmasına olanak tanıyor.”

Bunların yanı sıra Brand Finance, Corona markasının corona virüs ile olan isim benzerliğinin ve Çin Yeni Yılı’nın başlangıcında, Çin’in ülke çapında karantinaya girmesi nedeniyle satışların düştüğünü de dile getirdi. Zira Çin, Corona markasının Meksika dışındaki en büyük pazarı konumunda.