Hepsiburada, Corona virüs salgını nedeniyle zor günlerden geçtiğimiz bu dönemlerde önemli bir istihdam yaratacağını duyurdu

35’ten fazla kategori, 25 milyonu aşan ürün çeşidi ve aylık 150 milyonun üzerinde ziyarete ev sahipliği yapan HepsiburadaCorona virüs salgını nedeniyle zor günlerden geçtiğimiz bu dönemlerde önemli bir istihdam yaratacağını duyurdu.

Hepsiburada tarafından paylaşılan bilgilere göre şirket Gebze Akıllı Operasyon MerkeziHepsijet Lojistik ve Hepsiexpress Cebindeki Market birimlerindeki operasyon ve dağıtım ağında görevlendirmek üzere 2020 sonuna kadar 5 bin kişilik bir ek istihdam sağlayacak.

Geçtiğimiz günlerde sağlık çalışanlarının kullanımına sunulmak üzere, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyası kapsamında, T.C. Sağlık Bakanlığı’na 500 bin adet cerrahi maske ve 500 bin adet muayene eldiveniyle destek olan Hepsiburada’nın, ek istihdamıyla operasyon ve dağıtım alanındaki toplam çalışan sayısı 7 bin 500’e yükselecek.

Akıllı Operasyon Merkezleri

Hepsiburada, 2020 Yılının Sonuna Kadar 5 Bin Kişilik Yeni İstihdam Yaratacak
Murat Emirdağ

Hepsiburada olarak yeni ürünler, hizmetler, teknolojik çözümler ile yatırım yapmaya ve müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ettiklerini dile getiren Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ, özellikle içinden geçtiğimiz bu zor günlerde, Hepsiburada Ailesi olarak, tam bir görev bilinciyle vazifelerini yerine getirmek için tüm güçleri ile çalışmalarını sürdürdüklerini de paylaştı.

Bu çerçevede, Hepsiburada olarak Akıllı Operasyon Merkezleri’nin, Hepsijet ve Hepsiexpress hizmetleri için bu yıl sonuna kadar 5 bin kişilik bir ek istihdam oluşturmayı hedeflediklerini de dile getiren Emirdağ, tüm Türkiye’ye hizmet verdiklerini ve halkımızın ihtiyaçlarına evde ulaşabilmesi amacıyla hizmetlerini kesintiye uğratmadan sürdürebilmek için her türlü imkanı seferber ettiklerini de paylaştı.