Ataşehir Belediyesi’nden oyun girişimleri için yeni hızlandırma programı: PikselUp

Ataşehir Belediyesi’nin inovasyon merkezi Inovata bünyesinde, oyun girişimciliğini desteklemek için yeni bir hızlandırma programı PikselUp başlıyor.

Ataşehir Belediyesi İnovasyon Merkezi INOVATA’nın yenilik ve yaratıcılık odaklı çizgisinde hayata geçirdiği oyun girişimlerini hızlandırma programı PikselUp başlıyor.

PikselUp, katılımcı ekiplerin girişimci yanlarını destekleyerek, girişimleri daha ileri seviyeye taşımak ve onları bir oyun girişimcisi olma yolunda desteklemek misyonuyla yola çıktı. Yeni Nesil Kafası ve Xathon yürütücülüğünde düzenlenen hızlandırma programına başvuru 28 Haziran‘da sona eriyor.

Oyun girişimleri için hızlandırma: PikselUp

PikselUp’ın ilk dönemi pandemi nedeniyle online olarak düzenlenecektir. Pandemi koşullarının iyileşmesi halinde gelecek dönemler için Ataşehir Belediyesi İnovata Girişimcilik Merkezi’nde devam edecektir.

24 hafta sürecek olan kapsamlı oyun hızlandırma programı PikselUp’ta, bir oyun geliştiricinin ihtiyaç duyacağı her şey göz önüne alındı.

Hızlandırma programı boyunca katılımcılar, alanında uzman kişilerce desteklenecek, girişimcilik ve oyun stüdyosu yönetimi odaklı workshoplar ve etkinliklerle hızlanacak.

Oyun dünyasında aktif olan profesyoneller ve girişimcilik ekosistemindeki başarılı kişilerden oluşan 30+ kişilik mentor ekibi ile katılımcılar düzenli olarak mentorluk alacak. Katılımcılar, mentorluk seanslarından grup veya bireysel olarak yararlanabilecek.

Yoğun workshop ve mentorluk seanslarının yanında, PikselUp’ın sahip olduğu geniş yatırımcı ve yayıncı ağı sayesinde PikselUp katılımcıları yatırımcı ve yayıncılara kolaylıkla erişecek, sağlanan avantajlar ile katılımcılar hızlı bir şekilde büyümeleri hedefleniyor..

Programdan mezun olan girişimlerle kurulacak mezun ağı ile oyun girişimciliği ekosisteminde kuvvetli bağlar kurulması da amaçlanıyor.

1 Haziran’da başvurular başlayacak. PikselUp 1. döneme katılmak isteyen oyun geliştirici ekiplerin 28/06/2021 tarihine kadar başvurularını tamamlaması gerekiyor. Oyun geliştirme alanında istekli 18 yaş üstü kişilerin başvuruları bekleniyor.