Yeni nesil yatırım uygulaması Midas, DenizBank’tan 1 milyon dolar tohum yatırım aldı

Türk ve Amerikan hisse senetlerine kolay ve komisyonsuz yatırım imkanı sağlayan Midas, tohum turda DenizBank’ın yatırım fonu Deniz Ventures‘dan 1 milyon dolar yatırım aldı.

Egem Eraslan ve Umut Bozkurt tarafından pandeminin hemen öncesinde kurulan Midas, hisse senedi yatırımlarının erişilebilir ve adil olmasını hedefliyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) lisansına sahip olan şirket, Türk hisselerinde belli bir hacime kadar komisyonsuz işlem yapma imkanı, Amerikan hisselerinde ise yalnızca çok küçük bir sabit ücret ile komisyonsuz işlem imkanı sağlıyor.

DenizBank’ın Midas yatırımı, inovasyon ve girişimcilik aktivitelerini desteklemek ve Türkiye’den tüm dünyaya adını duyuracak başarılı girişimler çıkmasını sağlamak amacıyla kurduğu Deniz Ventures Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun ilk yatırımı oldu.

Kurucu ve CEO Egem: “Deniz Ventures yatırımı ve Denizbank işbirliği ile en güvenli yatırım deneyimini hedefliyoruz. Bu yatırım, banka standartlarında güvenliği hedefleyen Midas için büyük bir adım oldu. Tüm kullanıcılarımız için hem Türkiye’de, hem de Amerika’da hesap sigortası sağlayan tek aracı kurumuz. Denizbank ile olan işbirliğimiz sayesinde güvenliği bir adım daha öteye taşıdık.

Bu hafta Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından lisansı onaylanan Midas, yurtdışı hesaplarında Amerika Birleşik Devletleri garantili 500 bin dolar sigorta sağlayan Türkiye’deki ilk ve tek aracı kurum. Şirket geçtiğimiz hafta da Amerikan borsalarında canlı veriyi ücretsiz sunacağını açıklamıştı.

DenizBank Dijital Kuşak Bankacılığı ve Deniz Akvaryum İnovasyon & Girişimcilik Merkezi Grup Müdürü Gürhan Çam, Deniz Ventures’in ilk yatırımı Midas için “İnovasyon ve girişimcilik çalışmalarımızı 360 derece desteklemek üzere Deniz Ventures yatırım fonumuzu kurduk. Bu çatı altında hem kurumumuzdaki hem Türkiye’deki girişimcilik ve inovasyon ekosisteminin gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Özellikle küresel salgının ardından tüm dünyaya ihracat yapacak bu potansiyele destek olma hayali bizi heyecanlandırıyor. İlk yatırımımızı Midas ile gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Midas, QNBEYOND’un ikinci dönem girişimleri arasına seçilmişti.