Oreo, Bisküvilerini Asteroide Dayanıklı Bir Kıyamet Kasasına Sakladı

2 Kasım’da, ABD seçimlerinden bir gün önce, asteroid 2018 VP1’in dünyanın yakınından geçeceği öngörülüyor. Dünyanın atmosferine girme olasılığı düşük bir ihtimal olsa da Oreo işini şansa bırakmadı. Marka, bisküvilerinin bir kısmını koruma altına almak için Norveç’te betondan bir kıyamet kasası inşa etti.

Oreo yaklaşık olarak her kampanyasında kullandığı Oreo kasalarını, bu kez de bisküvilerinin gelecek nesiller boyunca da yaşadığından emin olmak için Norveç’in Svalbard bölgesindeki donmuş toprağın içerisine inşa etti. Bu enteresan Küresel Oreo Kasası fikri, bir Oreo hayranının Seçim günü asteroid dünyaya ulaşırsa, Oreo’ları kim kurtaracak?” tweetiyle ortaya çıktı.

Küresel Oreo Kasaları adıyla oluşturulan kasa, dünyanın botanik mirasını doğal veya insan kaynaklı felaketlere karşı korumak amacıyla Kuzey Kutbu’ndaki ünlü tohum mahzeninden esinlenerek tasarlandı. Kasanın içine konan Oreo bisküvi paketleri ise ek bir önlemle, -62 derece ile 150 santigrat dereceye kadar olan sıcaklıklara dayanabilecek şekilde üretildi. Paketler ayrıca kimyasal reaksiyonlara, neme ve havaya karşı da dayanıklı.