Herkes icin pratik bir kripto

Bitcoin’in dalgalı fiyat hareketlerine rağmen, yatırımcılar hem BTC almaya hem de elinde tutmaya devam ediyor.

Büyük yatırımcılar, piyasadaki mevcut belirsizliğin gölgesinde bile her gün BTC satın alıyor, pozisyonlarını artırıyor.

Yatırımcılar, Bitcoin (BTC) Alımına Devam Ediyor

Büyük Bitcoin yatırımcıları, Bitcoin’in piyasadaki performansını çok önemsemeden günlük olarak BTC alıyor. Burada her dün daha fazla alım olduğunu söyleyebiliriz.

BitInfocharts’ın verilerine göre, günlük olarak 1 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alan bir Bitcoin balinası var. Bu balina her gün 25 BTC’ye yakın alım yapıyor. Bu alımlarda piyasadaki fiyat dalgalanmalarının dikkate alınmadığını söyleyebiliriz.Söz konusu balina uzun bir süredir BTC alıyor. Verilere göre, Şubat ayından bu yana, yatırımcı, Bitcoin rezervlerine daha fazla BTC eklemeye devam ediyor. Şu sıralar balinanın 9.700’den fazla BTC’si var. Bu da haberin yazımı esnasında 412 milyon doların üzerinde bir fiyat anlamına geliyor.

Tabii bu yatırımcının tek kişi mi yoksa bir borsa ya da büyük bir şirket mi olduğunu bilemiyoruz.

Haberin yazımı sırasında, Bitcoin, CoinGecko verilerine göre, 42.770 dolardan işlem görüyor. 43.000 dolar ise güçlü bir direnç alanı olarak görülüyor. Kripto para birimi bir kez daha yükselmeye başlarsa, gelecekte BTC üzerinde önemli bir etki bırakacak olabilir.

Şimdilik BTC ‘nin nasıl bir fiyat hareketi göstereceğini bilmek zor. Buna dair büyük ipuçları da yok. Ancak, dünya çapında benimsenmesi devam ettikçe, talep artacak ve bu da fiyatta yükselişi beraberinde getirecek.