Snapchat Spotlight, Şimdiden 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Instagram‘ın ardından TikTok‘ rakip olarak çıkan, Snapchat‘in yeni özelliği de Spotlight. Aralık ayında kullanıcılara sunulan Spotlight’ın iki ay içerisinde ise 100 milyon kullanıcıya ulaştığı söyleniyor.

Snapchat, özelliğin anlaşılmasına yardımcı olmak amacıyla kullanıcıların video yayınlamasını sağlamak ve hizmeti izleyecekleri eğlenceli şeylerle doldurmak için içerik oluşturuculara bir aydan fazla bir süre için günde 1 milyon ABD doları verme sözü verdi. Bu adım, görünüşe göre işe yaradı çünkü Snapchat CEO’su Evan Spiegel, hazırladığı açıklamalarda, kullanıcıların günde ortalama 175.000 video yüklediğini söyledi.

Snapchat, paylaşılan ve çok popüler olan içeriklerin yaratıcılarına ödeme yapmak için milyonlarca dolar harcayarak bu özelliğe olan ilgiyi artırmayı başardı. CEO Evan Spiegel analistlerle yaptığı görüşmede, “İçerik oluşturuculara yönelik teşvik programımız nedeniyle günde ortalama 175.000’den fazla video gönderimi görüyoruz. Bu heyecan verici gördüğümüz ivmeyi geliştirmek için günlük 1 milyon dolarlık içerik oluşturucu fonumuzla, Spotlight’ın lansmanını desteklemeye devam edeceğiz fakat Snap’in video oluşturuculara süresiz ödeme yapmayı planlayıp planlamadığı net değil.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Spotlight’ın dışında da büyümeye devam eden Snapchat’in, geçen çeyrekte 15 milyon yeni kullanıcı gelerek toplam günlük aktif kullanıcı sayısını 265 milyona ulaştığı bildirildi.