BTM yeni dönem başvuruları açıldı!

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, #EvdeKalProjedeKal diyerek, tüm girişimcileri yeni iş fikirleriyle birlikte başvuru yapmaya davet ediyor

BTM’ye 15 Haziran’a kadar www.btm.istanbul adresinden başvurarak üye olma fırsatı yakalayabilirsiniz

İstanbul’un küresel ölçekte girişimcilik potansiyelini güçlendirmek ve yenilikçi iş fikirlerini ticarileştirerek ülkemize katma değer sağlamak amacıyla İstanbul Ticaret Odası tarafından 3 yıl önce kurulan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), hız kesmeden hizmetlerine devam ediyor. Yeni dönem çağrılarına da başlayan BTM, #EvdeKalProjedeKal diyerek, tüm girişimcileri yeni iş fikirleriyle birlikte başvuru yapmaya davet ediyor. 15 Haziran’a kadar devam edecek başvuru sürecinde, yenilikçi iş fikrine sahip tüm girişimciler, www.btm.istanbul web sitesinden başvuru formlarını doldurabilirler.

YENİLİKÇİ FİKİRLERİN ADRESİ

İstanbul Ticaret Odası’nın sahip olduğu bölgesel ticaret ve sanayi ağı sebebiyle doğrudan İstanbul ekonomisini hedef alan BTM, zaman içinde sadece bölgesel değil, küreselde de bilginin ticarileşme aşamaları olan araştırma, fikir, icat, buluş ve yeni ürün geliştirme, patent başvurusu yapma, tescilleme, gelir modeli tasarlama, ticarileşme, pazarlama ve yaygınlaştırma adımlarında yenilikçi fikir sahiplerine projelerini gerçekleştirmelerinde gerekli olan tüm bileşenleri sunan bir merkez haline geldi.

BTM Yeni Dönem Başvuruları Açıldı!

Her geçen gün daha da güçlenerek büyümeye devam eden BTM, 300 metrekareden fiziki kapasitesini artırdığı ve girişimcilere çok daha iyi imkanlar sunduğu Fulya’daki 3000 metrekarelik yeni yerleşkesinde, ‘BTM 1000’ projesi kapsamında çalışmalarına başladı.

BTM Yeni Dönem Başvuruları Açıldı!

4 AYRI PROGRAM

BTM, yeni dönemde BTM Kamp, Ön Kuluçka, Kuluçka ve Post Kuluçka programlarıyla girişimcilere hizmet veriyor. Yenilikçi bir iş fikrine sahip olan, girişimci olmak ve ekosistem içerisinde yer almak isteyen girişimci adayları BTM Kamp’ta yer alıyor. Yenilikçi bir iş fikri olup, bununla ilgili ürün veya ürün çıktılarına (yazılım, web sitesi vb.) sahip olan girişimciler Ön Kuluçka programına katılıyor. Kuluçka programında ise şirket sahibi ve satış yapmış girişimciler bulunuyor. Yatırım almış, ikinci veya üçüncü tur yatırım arayışında olan girişimciler de Post-Kuluçka programında yer alıyor.

10 BİNİN ÜZERİNDE BAŞVURU ALDI

  • Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, bugüne kadar 10 binden fazla başvuru aldı.
  • BTM girişimleri 65 milyon TL’den fazla değerleme yatırım aldı.
  • 50 milyon TL’den fazla satış yaptı.
  • Sunduğu hizmetlerle startup’ların ticarileşmesinin ve ölçeklenmesinin yolunu açmaya devam ediyor.
  • BTM, girişimcilerden gördüğü yoğun taleple Türkiye’den ilk çıkacak Unicorn’ların diğer adıyla Turcorn’ların adresi olma hedefine her geçen gün bir adım daha da yaklaşıyor.