Siber güvenlik ve dijital doğrulama girişimi Cursor Insight, 550 bin Euro tohum yatırım aldı

Macaristan ve İngiltere’de ofisleri bulunan Cursor Insight, PortfoLion tarafından liderlik edilen yatırım turunda Finext ve Startup Wise Guys’ın katılımı ile toplamda 550 bin Euro tohum yatırım aldı.

Cursor Insight, dünya standartlarında hareket analizi çözümleriyle siber güvenlik pazarını değiştiriyor. Şirket, elektronik imza pedlerinden bilgisayar faresine kadar çeşitli hareket yakalama cihazlarıyla kaydedilen verileri işleyebilen bir insan hareket analizi algoritması geliştiriyor.

Cursor Insight’ın en son güvenlik yeniliği, güvenlikten ödün vermeden iki aşamalı bir tanımlama başlatmak üzere. Biyometrik doğrulama çözümleri geliştiren Cursor Insight aldığı yatırımı Graboxy adı verilen yeni ürünlerini geliştirmek üzere kullanacak. Yatırım ile ilgili olarak Cursor Insight’ın kurucu ortağı ve CEO’su Tamás Zelczer “Yakın zamanda tanıtılan iki aşamalı tanımlama artık yalnızca zorunlu olduğu sektörlerde gerekli değildir. Kullanıcılar çevrimiçi oyun, telekomünikasyon veya kimlik doğrulama gerektiren herhangi bir etkinlikte kötüye kullanımlarla sık sık karşılaştığı alanlarda yenilikçi müşteri tanıma seçenekleri arıyor” dedi. Cursor Insight’in CEO’su “Şu anda, ortak olarak güvenli ancak basit tanıma seçenekleri sunmakla ilgilenen hizmet sağlayıcıları arıyoruz.” diye bir eklemede de bulundu.

Cursor Insight biyometrik tanımlama çözümleri uzun süredir piyasada ve son kullanıcıların çoğu OTP Bank şubelerinde kullandıkları tablet tabanlı imza tanıma çözümlerini kullanıyor. Şirketin son ürünü olan Graboxy, kullanıcıları imleç hareketinin benzersiz özelliklerine göre tanımayı ve tanımlamayı mümkün kılmaktadır.