Bu Şarkı ile Kahvenizin Tadını “Duyabilirsiniz”

Kahvenin tadını “duyabileceğinizi” biliyor muydunuz? Kahve markası Café de Colombia, kahve severler için tat ve ses yoluyla yeni bir duyusal deneyim geliştirmek amacıyla McCann Worldgroup Colombia ile güçlerini birleştirdi. Bu iş birliği, Café de Colombia çatısı altındaki Juan Valdez markasının 60. yılını kutluyor.

Marka, kutlama için araştırmacı Felipe Reinoso ve müzik yapımcıları Miguel De Narvaez ve Juan Fernando Fonseca ile sinestetik bir şarkı yaratmak amacıyla birlikte çalıştığı “#BeyondTaste” kampanyasını başlattı.

Beyond Taste adlı şarkı, kahvenin tatlılığını ve asitliğini yoğunlaştıran bir melodi üzerine oluşturuldu ve müzik aracılığıyla kahveyi tatmanın duyusal bir yolunu yaratmayı amaçlıyor. Felipe Reinoso, bu durumu, “Dinleme şeklimiz yiyecek ve içecek deneyimini etkileyebilir. Bu nedenle, bu ilişkileri anlamaya çalışabilir ve onları uyumlu veya uyumsuz olarak çerçevelendirebiliriz. Bunu yaparak, çoğu insanın tatlı veya ekşi olarak çerçeveleme eğiliminde olduğu müzikler yaratabiliriz. Yüzde 100 Kolombiya’da yapılan çok duyulu bir tatma deneyimi yaratmak için doğal sesleri gerçek Kolombiya müziğiyle bütünleştiren bir şarkı yarattık” diye açıklıyor.

McCann Kolombiya’dan Diana Triana ve Daniel Gonzales ise, kampanya hakkında “Ağzınızı açık bırakacak ve kahve ile tatlandıracak çok yönlü bir deneyimle birlikte ülke için böylesine sembolik bir markanın mesajını yurtdışına taşıyabilmekten gurur duyuyoruz,” dedi.