Clubhouse’da Para Kazanma Dönemi Başlıyor

Son birkaç ayda ülkemizde ve dünyada oldukça popüler olmaya başlayan ve ileriki günlerde birinci yaşını kutlayacak olan Clubhouse, içerik üreticileri için iyi bir haber verdi ve platform üzerinden para kazanma döneminin başlayacağını belirtti. 

Clubhouse, Twitter üzerinden açıkladığı haber ile şimdilik test aşamasında olan yeni programı Clubhouse Creator First ile 20 içerik oluşturucuyu aradıklarını dile getirdi.

Clubhouse Creator First, platformdaki moderatörlerin ve içerik oluşturucuların kitlelerini oluşturmalarına, markalarla bağlantı kurmalarına ve belki de en önemlisi odalarda hazırladıkları programlardan para kazanmalarına yardımcı olacak. Test aşamasında olduğu için 20 kişiyle sınırlı olan programa başvurmak için Twitter üzerinden link paylaşıldı. Kullanıcıların çeşitli kişisel bilgilerini paylaştığı başvuru formunda ayrıca içerik türleri, günlük erişim sayıları ve 3 dakikalık bir ses kaydı gibi detaylar da istendi. Başvurular 31 Mart‘a kadar devam edecek.

Ayrıca Clubhouse yakın zamandaki bir güncellemesi ile, bağlantı paylaşımı ve dil filtreleme gibi kullanıcıların istediği bazı ürün özellikleri de ekledi. Uygulama artık kullanıcıların telefon rehberine erişim gerektirmeyecek ve artık kullanıcılar, kişinin telefon numarasını kullanarak yeni kişileri doğrudan platforma davet edebilecek. Clubhouse CEO’su Paul Davison, kullanıcıların önceden üye olan kişilerin hesap kapatmak için şirkete ulaşabileceklerini ve yakın zamanda da hesap kapatma veya silme seçeneklerinin de uygulamaya ekleneceğini söyledi.

Son olarak davetiye ile üye kabul eden uygulama şimdilik sadece İOS kullanıcıları için aktif olsa da büyümeye devam ediyor ve uygulama son raporlara göre App Store’da 8 milyondan fazla indirme sayısına ulaştığı belirtiliyor.