Apple, Katlanabilir 2 iPhone Modeli Üzerinde Çalışıyor

Akıllı telefonlar için katlanabilir modellerin olabileceği fikrini ilk olarak Samsung ile duymuştuk. Bu fikri duyar duymaz da Samsung, katlanabilir akıllı telefon geliştirip piyasaya sunmuştu. İlk aşamada başarısızlık elde etse de, sonralarda bu fikri geliştirip başarılı sonuçlar elde etmeyi başardı.

Kullanıcılar, pazarın en büyük rakiplerinden biri olan Apple için de böyle bir özellik beklemişti fakat Apple’ın yeni çıkardığı hiçbir modelde bu özelliği henüz göremedik. Şimdilerde ise Apple, katlanabilir model için hazırlıklara başladığını duyurdu. Biraz geç kalmış gibi görünse de sonuç olarak bu modelden henüz vazgeçmediğini göstermiş oldu. Tayvan merkezli haber kaynağına göre, yapılan çalışmalar sonucu üretilen Apple’ın iki farklı katlanabilir telefonu dayanıklılık testlerinden geçme aşamasında.

Bir habere göre ise Apple’ın yeni katlanabilir telefonunun, menteşe ile bağlanan ekran panellerine sahip çift ekranlı bir iPhone olacağından bahsediliyor. Bakıldığında telefon ekranlarının birbirinden ayrı olduğu gözüküyor, fakat bunun kusursuz bir tasarım olduğu söyleniyor.

Apple için böyle bir haber ise yeni değil. Apple, 2017 yılında bu model için patent almış. 2018’de hazırlanan bir rapora göre, Apple’ın 2020’de katlanabilir telefonunun piyasaya sürülmesi bekleniyordu, fakat görüyoruz ki böyle bir şey olmadı. Yeni haberler ise Apple’ın bu modeli ne zaman piyasaya süreceğini söylemek için çok erken olduğu yönünde, fakat yine de 2022’nin sonlarında veya 2023’te piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.