Popüler Netflix Dizileri Vintage Kitaplara Dönüştü

2020 yılının büyük bir çoğunluğu evde karantina altında geçti. Pek çoğumuz karantinada kendimize daha iyi besleneceğimize, daha fazla egzersiz yapacağımıza, kendimize daha çok vakit ayıracağımıza ve daha fazla kitap okuyacağımıza söz verdik. Ancak dürüst olalım ki ne televizyonlarımızın başından ne de Netflix,  Prime gibi online video programlarının başından ayrılamadık. Art arda dizi izlemek ve bir günde tüm sezonu bitirmek hepimizin işine geldi.

Peki ya Netflix‘te izlediğimiz popüler diziler birer kitap olsaydı kapakları nasıl olurdu hiç düşündünüz mü? Onları okumak ister miydik? İşte Climadoor ekibi kendilerine bu soruyu sordu ve Netflix’in oldukça popüler olan dizilerini birer kitap kapağına dönüştürdü.

Orange is The New Black, Bojack Horseman, Ratched, Umbrella Academy, Stranger Things gibi popüler olmuş pek çok dizi Climadoor ekibi tarafından kitap kapağı olarak yeniden yaratıldı. Her bir kitap kapağı, dizilerle ilişkilendirildi ve ortaya çok güzel vintage tasarımlar ortaya çıktı. Dizilerin yaratıcılarının isimleri de kitapların yaratıcıları olarak kapaklara işlendi. Peki siz, diziler birer kitap olsaydı okumak ister miydiniz?

Son olarak son birkaç yıldır oldukça popüler hale gelen video platformları pandemi boyunca hızla büyümüştü. Örneğin Netflix sadece 2020 yılı boyunca 30 milyon abone daha kazanmıştı.