Marketyo, müşteri deneyimini geliştirmek için Commencis’in veri analitiği platformu Dataroid ile iş birliği yaptı

Türkiye’nin hızlı büyüyen online perakende platformlarından biri olan Marketyo, dijital müşteri deneyimini ölçerek geliştirmek ve müşterileriyle anlık etkileşim kurmak amacıyla Commencis’in etkileşim yönetimi ve büyük veri analitiği platformu Dataroid ile iş birliğine gitti.

55 ilde 350 bin kullanıcı ile 400’den fazla teslimat noktasında hizmet veren online market alışverişi platformu Marketyo, kullanıcılarına kişiselleştirilmiş online market deneyimi yaşatırken, üyesi olan marketlere de e-ticarete açılma imkanı sağlıyor. Unilever iş birliği ile Mayıs 2020’de tüketiciler ile buluşan Marketyo, kısa sürede hızlı bir büyüme göstererek yeni nesil perakende uygulamaları arasında coğrafi olarak en yaygın uygulamalardan biri haline geldi.

Commencis Dataroid, şirketlerin pazarlama ve ürün yöneticilerine tek bir platform üzerinden müşteri etkileşimini analiz ederek yönetme olanağı sunuyor. Online market alışverişi platformu Marketyo, dijital kanalları üzerinde gerçekleşen müşteri etkileşim ve deneyimini anlık olarak ölçerek, gerçek zamanlı aksiyonlar almak ve kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak üzere Dataroid’den yararlanıyor.

Marketyo CEO’su Özer Fırat, iş birliğiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Marketyo’nun kaliteli hizmet anlayışının odağında kişiselleştirme yatıyor. Her alışverişçinin kendisi için özelleştirdiği ürünler var. Dataroid ile davranışsal verilere dayalı gerçek zamanlı analizler yapıyor, kullanıcıların mobil uygulamadaki davranışları ve deneyimi hakkında içgörüler elde ediyor ve bu sayede kullanıcılarla anlık iletişim kurarak onlara en uygun kampanya ve ürünleri önerme imkanı buluyoruz. Buna ek olarak kullanıcılarımızın uygulama içinde yaşadığı sorunları tespit ederek satın alma işlemlerini sorunsuz tamamlamalarını sağlayacak aksiyonları hızlı bir şekilde alıyoruz. Son 6 aylık dönemde, Dataroid platformu üzerinden gerçekleştirdiğimiz hedefli bildirim gönderimleriyle uygulama üzerinden verilen sipariş sayısını yüzde 15’e varan oranda artırmayı başardık. 2021 yılı sonuna kadar 81 ilde ve 500 teslimat noktasında olma hedefimiz doğrultusunda, dijital müşteri deneyimini iyileştirme çalışmalarımızda Commencis gibi güçlü bir partnerle iş birliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz. Dataroid’in bu süreçte en önemli yardımcılarımızdan biri olacağına inanıyoruz.”

Commencis kurucu ortağı ve CEO’su Fırat İşbecer, konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Perakende sektöründe müşterinin hızla değişen beklentilerini karşılamak için kullanıcı deneyimini anlık olarak ölçmeye yönelik çözümlerden ve büyük veriye dayalı analizlerden yararlanmak çok kritik. Bu amaçla geliştirdiğimiz Dataroid platformu, dijital altyapılara SDK’ları aracılığıyla, çevrimdışı kanallara da hazır API’lerle kolay ve hızlı bir şekilde entegre olarak, tek bir platform üzerinden müşteri etkileşimini yönetme imkanı sunuyor. Büyük veriyi anlık işleyen teknolojisiyle Dataroid, hedeflenen kullanıcıların kanalda tutundurulmasını, doğru iletişim yöntemleriyle yönlendirilmesini ve anlık kullanıcı yolculukları tasarlanmasını mümkün kılıyor. Yerel marketlerin dijital dönüşümüne katkı sağlayarak Türkiye’nin en büyük online market alışveriş platformu olma hedefiyle yola çıkan Marketyo’ya destek olmaktan dolayı son derece mutluyuz.

E-ticaret, finansal teknolojiler, hava yolları gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren birçok büyük ve orta ölçekli şirket ile startuplar tarafından kullanılan Dataroid, 40 milyondan fazla kullanıcının dijital deneyimini şekillendiriyor.