Ozan Elektronik Para, Ozan SuperApp üzerinden QR ile ödeme yapma ve alma özelliğini duyurdu

Bireysel kullanıcılar ile küçük ve orta ölçekli işletmeleri finansal servislerle buluşturmak üzere yola çıkan Ozan Elektronik Para,  Ozan SuperApp  ile kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştıracak yeni ödeme teknolojileri geliştirmeye devam ediyor.

Türkiye’den başlayıp kısa bir süre içerisinde uluslararası bir açılım gerçekleştirmeyi hedefleyen girişim, Ozan SuperApp üzerinden ‘‘QR ile ödeme yapma ve alma’’ özelliğini hayata geçirdiğini duyurdu.

Türkiye’nin ilk SuperApp’i olarak uluslararası lisans ve altyapı çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlayıp uluslararası bir açılım gerçekleştirmeyi hedefleyen Ozan SuperApp, geçtiğimiz günlerde duyurduğu Visa üyeliğinin ardından farklı ödeme teknolojilerini de kullanıcılarının beğenisine sunmaya başladı.

Ozan SuperApp CEO’su Ömer Suner: ‘‘Uzak Doğu’nun vazgeçilmezi QR kodlar, sadece Asya’da değil tüm dünyada önemli bir ödeme yapma ve alma aracına dönüşüyor.’

“Sadece Hindistan ve Çin Halk Cumhuriyeti’nde 1 milyardan fazla kullanıcı ödemelerinin tümünü mobil cüzdanlar üzerinden oluşturulan QR kodları ile gerçekleştiriyor. Günümüzde PayTM, Alipay gibi girişimlerin trilyonlarca dolarlık ödeme işlemine aracılık etmek üzere kullandığı QR kod teknolojisinin, Türkiye’de de Covid-19 pandemisi nedeniyle hayatımıza giren HES uygulaması ile gündelik yaşamımızda önemli bir yer aldığını görüyoruz.

Kullanıcılarımıza Ozan SuperApp uygulaması içinde uçtan uca tüm ihtiyaçlarını hızlıca karşılayabileceği ve finansal sağlıklarını kolaylıkla yönetebileceği bir dünya inşa etmek için gece gündüz çalışıyoruz. Aynı zamanda geleneksel finans çözümlerinin eksik veya yavaş kaldığı her alan ve noktada kullanıcılarımızın hayatlarını kolaylaştırmak en önemli öncelliklerimizden biri. Bugün Ozan SuperApp’te duyurduğumuz QR ile ödeme alma ve yapma özelliği ile kullanıcılarımız saniyeler içerisinde hızlı, temassız ve güvenli bir şekilde ödeme alıp, yapabilecekler. Günümüzde maalesef QR kodları eski bir teknoloji olarak değerlendiriliyor. Bu bizce çok hatalı bir yaklaşım. QR kodlarının kullanıcıların her anlamda hayatlarını kolaylaştıran çok değerli bir teknoloji olduğunu düşünüyoruz. Çok yakın bir gelecekte de bu teknolojinin dünyanın en etkili ödeme alma ve yapma yöntemlerinden biri olacağını öngörüyoruz.’’

Ozan SuperApp’e QR ile çok yakında birçok yeni özellik geliyor

Ozan SuperApp, QR teknolojisiyle çok yakında üye iş yerlerinin ödeme alabilmesi, e-ticaret ödemelerinin Ozan SuperApp üzerinden QR ile gerçekleştirebilmesi, yine Ozan SuperApp tarafından geliştirilen Ozan Android POS’lar üzerinden QR ile ödeme yapılabilmesi, banka ATM’lerinden QR ile para yatırılabilmesi/çekilebilmesi ve yemek kartı firmalarının POS’larında Ozan SuperApp üzerinden QR ile ödeme yapılması gibi birçok özelliği de önümüzdeki günlerde kullanıcılarının beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Üstelik Ozan SuperApp tüm QR ile ödeme işlemlerinde, kullanıcılarına ödemelerinin bir bölümünü iade edeceği (cash-back) özel kampanyalar da sunacak.