Yerli girişim Hipporello, ScaleX Ventures’tan 500 bin dolar yatırım aldı

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin bütün süreçlerini yönetebildiği çok yönlü bir iş platformu olma hedefiyle yola çıkan Hipporello, Dilek Dayınlarlı’dan doğrudan edindiğimiz bilgiye göre ScaleX Ventures‘tan 500 bin dolar yatırım aldı. Yatırım turuna ayrıca Atlassian Ventures da katıldı.

Hipporello, Trello kullanıcıları için özel olarak tasarlanmış bir hizmet masasıdır. Çevrimiçi formlar ve e-postalar aracılığıyla Trello kartları oluşturarak müşterileri ve çalışanları destek, IT ve iş ekiplerine bağlar. Mevcutta hizmet masası (service-desk) kullanım alanı ile öne çıkan Hipporello’nun, önümüzdeki dönemde “iş süreci otomasyon”u alanına doğru ürününü geliştirmek istediğini de belirtmekte fayda var.

Gerçekleştirdikleri yatırımı değerlendiren ScaleX Ventures kurucu ortaklarından Dilek Dayınlarlı şu ifadeleri kullandı: “Günümüzde şirketler yoğun bir teknolojik dönüşüm içerisinde. Özellikle COVID-19 ile birlikte bu süreç hız kazandı. Hipporello gibi kullanımı kolay, kod gerektirmeyen, ve şirket içi süreçleri otomatize etmeyi kolaylaştıran ürünlere ilginin önümüzdeki dönemde daha da artacağını düşünüyoruz.” dedi.

Girişim, Trello’nun müşteri kitlesinin ek özellikler istemesi ve farklı uygulamaların ve kullanım alanlarının Trello’ya entegre edilmesi konusundaki talepleri üzerine ortaya çıktı. Özetle Hipporello, 2019 rakamlarına göre 50 milyondan fazla kullanıcısı olan Trello’ya, daha fazla kullanım alanı yaratma ve ürün üzerinde daha çok probleme çözüm getirme amacıyla yola çıktı. Konuyla alakalı olarak, bu yönde kendi taraflarında da fayda gören Trello ekibi, Hipporello’yu geçtiğimiz aylarda düzenli olarak “Featured Power-up” olarak öne çıkardı.

Paylaşılan bilgilere göre, alınan yatırım pazarlama, Ar-Ge ve ekibin büyütülmesi için kullanılacak.

Hipporello’nun şimdiden 1000’den fazla kullanıcısı var ancak çok kısa bir sürede 50 milyon Trello kullanıcısının büyük bir bölümünü Hipporello’nun içine dahil etmeyi planlıyorlar. Trello’nun yeteneklerini geliştirdiği ve kullanım alanlarını artırdığı sürece bu hedefin gerçekçi olduğunu da eklemek gerekir. Öte yandan, şimdilik Trello’dan başlayan Hipportello ekibinin önümüzdeki dönemde kullanım alanlarını başka proje yönetimi ürünleri üzerinde geliştirmeyi planladıklarını da belirtmekte fayda var.