Starbucks, Baristalarının İsimleri Yanlış Yazmalarını Tiye Aldı

Starbucks baristalarının sık sık müşterilerin isimlerini bardakların üstüne yanlış yazdıkları bilinen bir gerçek. Bizim ülkemizde pek sık yaşanan bir durum olmasa da, yurt dışında sıklıkla bu tarz durumlarla karşılaşılıyor. Starbucks geçtiğimiz günlerde yaptığı bir sosyal medya paylaşımında işte bu durumdan ilham aldı.

Reklam ajansı Iris Worldwide tarafından Starbucks için tasarlanan afişte, yüz maskesi takan bir müşterinin adını söylerken çıkardığı boğuk sesi ima etmek için üzerinde “mmpfffh” yazan bir Starbucks bardağı yer alıyor. Ayrıca afişte corona virüs salgını sırasında Starbucks mağazalarındayken maske takan müşterilere teşekkür eden bir mesaj da bulunuyor.

Iris Worldwide’ta yardım kreatif direktör olarak görev yapan Eli Vasiliou, hazırladıkları bu afişle ilgili olarak Muse by Clio adlı internet sitesine yaptığı açıklamada, Bardakların üzerindeki isimler Starbucks’ta çok büyük bir şey ve aniden baristalar için hayatın ne kadar aldatıcı olduğu aklıma geldi. Hiç şansları yok. dedi ve ekledi:

Bu fikir beni güldürdü, bu yüzden bunu Starbucks’ın Instagram ve Facebook’u için küçük bir sosyal paylaşım olarak hazırladık. Müşteri (Starbucks) bu fikri sevdi ve onayladı.