Publicis Groupe Türkiye’de Üst Düzey Atama

Publicis Groupe, Aylin Eker Aldinç’in Chief Client Officer olarak Publicis Groupe’a katıldığını duyurdu. Yönetim Kurulunda da görev alacak olan Aylin Eker Aldinç, Kağan Yıldızalp’le birlikte Publicis Groupe bünyesindeki medya operasyonlarının (Starcom, Zenith, Spark Foundry ve Performics) liderliğini ve organizasyon yönetimini üstlenecek. Bu kapsamda medya hizmeti alan müşterilerin süreçlerinde hem en üst düzeyde sorumlu olacak hem de iş geliştirme, içerik ve entegrasyon konularına liderlik edecek.

Gerçekleştirdikleri atamayı değerlendiren Publicis Groupe Türkiye CEO’su İnanç Dedebaş şunları ifade etti:

“Yeni teknolojiler ve dijital kullanımla dönüşümün çok hızlı olduğu medya organizasyonumuzda, hızla büyüyen farklı uzmanlıklara daha güçlü bir odaklanma ihtiyacı ortaya çıkıyor. Mevcut yapımıza marka ihtiyaçlarını uçtan uca çok iyi bilen Aylin’in katılması, bir taraftan bu odaklanmayı sağlarken bir taraftan da eksiksiz bir operasyon ve hızlı bir dönüşüm için bizlere ve çalıştığımız markalara katkılar sağlayacak. Geçmişte MediaVest ve Starcom Genel Müdürlükleri yapmış ve grubumuzun müşteri merkezli kültüründe yetişmiş liderlerinden biri olan Aylin’le yeniden çalışacak olmaktan dolayı çok mutluyuz.”

Aylin Eker Aldinç ise yeni göreviyle ilgili olarak şunları dile getirdi:

“Publicis Groupe’un hizmet vermekte olduğu markaların gelişimlerinde, teknoloji ve veriyle şekillenmekte olan yeni dünyaya adaptasyonlarında yeniden aktif rol alıyor olmak beni çok heyecanlandırıyor. Power of One ilkesiyle yeniden yapılanan ve entegre hizmetleriyle fark yaratan grubumuzla birçok markaya daha katkı sağlayacağımıza eminim. Hepimiz için çok keyifli bir yolculuk olmasını diliyorum.”

2015 yılında Publicis Groupe’tan ayrılmasının ardından liderlik gelişimi, kariyer ve takım koçluğuna yoğunlaşan Aylin Eker Aldinç, 2017 yılında Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık bölümünde “İletişim Planlama” ve “Medya Planlama” dersleri vermeye başlayarak reklam ve iletişim dünyası ile yeniden buluştu.

2018 yılında kurucu ortak olarak yer aldığı Comma ile yeni medya ve dijital dönüşüme odaklanarak, marka ve kurumları dijital dinleme kaynaklı içgörü çalışmaları, kriz yönetimi ve dijital pazarlama alanlarında destekledi. Aldinç, kariyerinin son iki senesinde bir yandan da ICF Akredite Koçluk Eğitimini ve Sertifikasyonunu CTI’da tamamlayarak CPCC (Certified Professional Co-active Coach) ünvanını aldı ve yeni nesil yöneticileri iletişim sektörüne kazandırmak adına farklı bir deneyim kazandı.