Apple, iPhone 12 ailesi ile birlikte yeni abonelik paketleri de tanıtacak

Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone modellerinin Corona virüs salgını nedeniyle gecikebileceğini sizlere daha önce aktarmıştık. Geçtiğimiz haftalarda ise konu ile ilgili bir açıklama yapan Apple, iPhone 12 lansmanı gecikeceğini resmen duyurmuştu.

Bugün ise söz konusu lansmanda paylaşılması beklenen yeni detayları karşımıza çıktı.Apple, iPhone 12 lansmanında çeşitli abonelik paketleri tanıtacak. Henüz abonelik paketleri için resmi bir açıklama olmasa da paketlerin “Apple One” olarak isimlendirilmesi bekleniyor.

Apple’ın sunduğu servisler ile ilgili abonelikler sunacak olan paketlerin içinde Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade ve Apple News+ gibi aboneliklerin yanı sıra ekstra iCloud depolama alanının sunulması da hedefleniyor. Söz konusu abonelik paketleri iki servise aynı anda sahip olmanızı da sağlayacak. Örneğin sunulan paketler ile birlikte Apple Music ve Apple TV+ servislerine tek bir abonelik altında sahip olabileceksiniz.

Bu servislerin yanı sıra fitness odaklı yeni bir servisin tanıtılabileceği ve söz konusu abonelik paketlerine dahil olabileceği de ortaya çıkan bilgiler arasında. Apple’ın bu servis ile birlikte iOS uygulamasından ve Apple TV üzerinden online dersler sunması bekleniyor.

Söz konusu abonelik paketlerinin aileleri hedeflemesi ve Apple’ın aile paylaşım sistemi ile entegre bir şekilde çalışması planlanıyor. Kısacası satın aldığınız servisler 6 kişiye kadar kullanılabilecek ve genel toplamda daha uygun fiyatlı olacak. Abonelik paketlerinin aylık olarak 2 ila 5 dolar arasında bir tasarruf sunması bekleniyor.

Donanım ve yazılımı birleştiren seçenekler olacağını da ekleyelim. Örneğin Apple TV satın alan kullanıcılar Apple Arcade’e bir yıl boyunca ücretsiz sahip olabilecek. Gerçekleşecek olan lansman ile birlikte iPhone 12 ve Apple’ın sunacağı abonelik paketleri ile ilgili gelişmeleri sizlere aktaracağız.