Reelgood, Tinder Tarzı Film Eşleştirme Hizmetini Başlattı

Bir akşam arkadaşlarla film izlemek istediğinizde elbette ki tüm grubun üzerinde anlaştığı, ikna olduğu film bulmak oldukça zordur. Herkese hitap eden bir film veya dizi bulmak bazen saatler sürebilir. Filmin hangi yayın platformunda olduğuna da tek tek bakmak gerekebilir. İşte bu gibi sorunlara Reelgood isimli bir firma çözüm buldu.

Netflix, Prime Video, Hulu HBO Max gibi tüm ücretli film ve dizi sitelerini bir araya getiren bir platform olan Reelgood, Tinder tarzı film eşleştirme özelliği Swipe With Friends‘i (Arkadaşlarla Kaydır) kullanıma sundu. Reelgood bu özellik sayesinde, kendi web sitesi aracılığıyla eşleşme bulana kadar kullanıcıların film başlıklarını arkadaşlarıyla kaydırmalarına izin veriyor.

Arkadaşlarıyla film izlemek için bir araya gelen ancak ne izleyeceğine bir türlü karar veremeyen insanları hedefleyen bu yeni özellik, kullanıcıları saatlerce film ve dizi arama derdinden kurtarıyor.

Yeni bir hesap açmanın gerekmediği, bir uygulama indirme zahmetine girilmediği bu site sayesinde kullanıcılar, sadece bir url paylaşarak saniyeler içerisinde beraber film izleyebiliyor.

Tüm online yayın platformları bir araya getiren Reelgood‘un sağlam filtreleme sistemi sayesinde izlenecek yeni şeyler daha kolay bulunabiliyor. Kullanıcılar Reelgood üzerinden tür, IMDb puanı veya çıkış tarihine göre arama yapabiliyor.

Sadece ABD ve Birleşik Krallık‘ta hizmet veren Reelgood, yeni çıkan özelliği “Bir flört uygulaması gibi, ancak film ve şovlarla eşleşiyorsunuz” olarak tanımladı.