Burger King, Müşterileri İçin Emlak Portalı Açtı

Burger King, dünya genelinde McDonald’s kadar yüksek bir erişilebilirliğe sahip değil. Japonya’daki Burger King hayranları da bu durumdan rahatsız ve fast food restoran zincirine mahallelerine bir şube açması konusunda baskı yapıyorlar.

Burger King Japonya’nın bu istekere yanıtı ise beklenenden çok farklı oldu. Fast food devinin Japonya kolu, müşterilerinin “BK Town” adlı yeni bir emlak kiralama platformu aracılığıyla Burger King şubelerinin yakınındaki mülkleri bulmalarına yardımcı olmak için emlak ajansı Able ile bir ortaklık kurdu.

Marka tarafından yapılan açıklamaya göre, bu yeni emlak kiralama platformu sayesinde Tokyo, Osaka, Kanagawa, Chiba ve Saitama’da yaşayan kişiler, Burger King şubelerine yakın bir yerde ikamet etme şansını yakalayacaklar. Fast food restoran zinciri, hayranlarından gelen çok sayıda yeni şube talebi nedeniyle onları Burger King şubelerinin yakınlarındaki boş odalarla buluşturmaya mecbur hissettiklerini belirtti.

Burger King Japonya, 18 Ocak 2021’e kadar sürecek olan bu hizmeti başlatmasının yanı sıra, bir piyangonun parçası olarak 10 kiracıya 100 Whopper veriyor. Bununla birlikte şirket, kasım ve aralık aylarında ülkede 13 yeni şube açıyor ve 2021 yılında daha fazla lokasyon açmayı planlıyor.