Midas: Türk ve Amerikan hisse senetlerine komisyonsuz yatırım imkanı sağlayan finansal uygulama

QNB Finansbank’ın girişim hızlandırma programı QNBEYOND‘a seçilen girişimlerden Midas, Türk ve Amerikan hisse senetlerini komisyonsuz satın alıp yatırım yapabileceğiniz bir finansal uygulamadır.

İki girişimci Egem Eraslan ve Umut Bozkurt tarafından Şubat 2020’de İstanbul’da kurulan girişim, B2C iş modeline sahip olup, yaklaşık 15 kişilik bir ekiple çalışmalarını sürdürmektedir.

Midas, Ocak ayında beta olarak açılacak, şu aşamada web sitesine girerek eposta adresinizi bırakıp, bekleme listesine kayıt olabiliyorsunuz. İlk olarak kayıtlı kullanıcılar, bu platformu kullanabilecek.

Midas, rakiplerine ve bugünkü duruma göre, Türkiye’de belli bir hacime kadar komisyonsuz yatırım sağlayan tek araç olarak konumlanıyor. Amerikan hisselerine minimum bakiye zorunluluğu olmadan da yatırım imkanı sunuyor. Kuruculardan edindiğimiz bilgiye göre, henüz sistemin nasıl kullanıldığını göremesek de, kullanım kolaylığı olarak ciddi bir rekabet avantajı sunacakmış. Yeni teknolojilerle yazılan Türkiye’nin ilk trading uygulaması olduklarını da ayrıca dile getiriyorlar.

Kurucu ortak ve CEO Egem, “Yatırım’da erişilebilirlik problemini çözüyoruz.” dedi.

Platform sadece mobil uygulama üzerinden çalışacak olup, ilk etapta iOS ve Android uygulamalı telefonlarda kullanılacak. Huawei model telefonlar için Huawei AppGallery’yle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Yeni gelişmeler oldukça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.