2 milyon TL’lik bağış toplayan İyilik Paylaş, İzmir’de ev ihtiyacı olan afetzedeler için desteklerinizi bekliyor

İyilik Paylaş, doğum gününüzde; seçtiğiniz bir vakıf, dernek ya da sivil toplum kuruluşu için bağış toplayabileceğiniz ya da devam etmekte olan kampanyalara tek tıkla destek verebileceğiniz sosyal bağış platformudur.

İki Ankaralı arkadaş Sertaç Taşdelen ve Şevin Ballıktaş‘ın girişimi olan İyilik Paylaş, “Doğum Gününü Bağışla” projesiyle seçilen vakıf, dernek ya da sivil toplum kuruluşunun bağış toplaması için yeni bir yöntem sunuyor. ​Gönüllüler iyilikpaylas.org ​üzerinden kampanya yaratarak doğum günlerini bağışlayıp çevrelerinden hediye yerine, seçtikleri kurum için destek isteyebiliyor ya da devam etmekte olan kampanyalara bağış yapabiliyor. Kar amacı gütmeyen, tamamen gönüllülük esasıyla çalışan ve her geçen gün büyüyen bir ekipten oluşan girişimin tek motivasyon kaynağı “iyilik yapmayı kolaylaştırmak”.

Kuruculardan Şevin, Türkiye’de sosyal sorumluluğa yeni bir soluk getirmek için kolları sıvadıklarını vurguluyor. Sertaç ise tek tıkla bağış imkanı sunan yeni ödeme sistemi entegrasyonun ve sağladıkları kolaylığın altını çizerken.

Toplam bağış 2 milyon TL!

Rakamın bu gece 2 milyon TL olması bekleniyor.

Geçtiğimiz üç yılda 2 milyon TL bağışın toplanmasına vesile olan platform ile aralarında ünlü isimlerin ve iş insanlarının da olduğu yüzlerce isim kampanya oluşturuldu. Platform içerisinde toplam 560 kampanya açıldı ve toplanan miktar bugün itibariyle 2 milyon TL’ye ulaştı.

İzmir depremi ardından İzmir için birçok bağış kampanyası açıldı. Ev ihtiyacı doğan afetzedeler için İzmir Büyükşehir Belediye’sinin açtığı ‘Bir Kira Bir Yuva’ adıyla hayata geçirilen dayanışma kampanyasını desteklemek için açılan kampanyalar ile yarım milyona yakın bağış toplandı. Meriç Keskin’in kampanyası 24 saatten kısa sürede 429K TL’ye ulaştı.

En yüksek bağış toplayan isimler:

  • 429 bin TL – Meriç Keskin (influencer), #birkirabiryuva kampanyası(​link​ üzerinden güncel sonuca bakabilirsiniz)
  • 103 bin TL – Meriç Keskin (influencer), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği
  • 95 bin TL – Sercan Gençoğlu (iş insanı), Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği
  • 88 bin TL – Danla Biliç (influencer), Kanserli Çocuklara Umut Vakfı
  • 65 bin TL – Pınar Altup (oyuncu), Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı