Tuhaf ve Bir O Kadar da Şaşırtan Kola Reklamı

Geçtiğimiz günlerde Filipinler‘de bir reklam filmi yayınlandı ve bu reklam filmi, yayınlandığı ilk günden beri milyonlarca görüntülenme elde etti. Reklam filminin olağan dışı olması ise Twitter’da viral olmasına sebep oldu.

Meşrubat markası olan RC Cola’nın reklamında, arkadaşları tarafından dışlanan bir çocuğun hikayesi anlatılıyor. Okuldan geldikten sonra, arkadaşlarının kendisiyle alay ettiğini anlatan çocuk, annesine evlat edinip edinilmediğini soruyor ve bu sırada ağlamaya başlıyor. Annesi ise bu durumu önemsememesi gerektiğinden bahsedip teselli veriyor.

Bir süre sonra çocuk gömleğini çıkarıyor ve sırtındaki bardakların neden olduğunu soruyor. Annesi de üzülerek yıllardır sakladığı sırrı gösteriyor ve kendisinin de aslında bir kola olduğundan bahsediyor. Reklam filminin sonunda ise işler daha da tuhaflaşarak ailecek çocuğun sırtındaki bardaklardan kola içiyorlar.

Filipinler’in Manila merkezli Gigil ajansı tarafından hazırlanan reklam filminin Z kuşağını hedef aldığı söyleniyor. Gigil yönetici ortağı Jake Yrastorza‘ya göre kampanyanın farklı olmasının sebebi, Z kuşağının anı yaşamasından kaynaklanıyormuş.

Jake Yrastorza, Z kuşağı için Anı yaşıyorlar. Bir şey yapmadan önce bir nedenler listesine ihtiyaçları yok. Bir şeyler yapabilirler veya satın alabilirler. Açıklamaya gerek yok. Bu tutumu benimsedik ve markayı bunun için ayakta tuttuk. RC’yi içicimizin aynası yapmak amacımız. şeklinde açıklamada bulundu.