Yerli Oyun Şirketi Axell Studio, Destex Digital ve Rasyonel Global’den 400 Bin Dolar Yatırım Aldı

Axell Studio, Google Premier Partner Ajansı Destex Digital ve Rasyonel Global’den 400 bin dolar yatırım aldı. Axell Studio CEO’su Onur Eyikul, bu yatırım ile Skyland İstanbul’da kurmuş oldukları oyun geliştirme stüdyosunun faaliyetlerini sürdüreceklerini ve ilk oyunları olan Back Streets’in 2021 başında Google Play ve Apple Store’da yerini alacağını belirtti.

Eyikul, Oyun sektörü analizleri, bu alanda daha büyük gelişmelerin gözlemleneceğini bizlere kanıtlar nitelikte. Yılda 4 oyun oluşturmayı planlıyoruz. Başarılı ekibimiz ile Türkiye’nin oyun geliştirme faaliyetlerini daha önemli bir noktaya taşıyacağız. ifadelerine yer verdi.

Rasyonel Global Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erat, Türkiye’de gelişim sağlayan önemli bir sektöre yatırım sağladığını ve dijital faaliyetler için yatırım desteklerini sürdüreceğini belirtti.

İlk etapta Amerika, AB ülkeleri ve Arap ülkelerini hedefleyen yerli oyun şirketi, ilerleyen süreçte ülke dinamiklerine göre geliştirilecek yeni oyun projeleriyle faaliyetlerini sürdürecek. Axell Studio için oluşturulacak tüm dijital reklam operasyonlarını ise Destex Digital üstlendi.