McDonald’s’tan Sağlık Çalışanlarına Büyük Jest

McDonald’s Türkiye, COVID-19 nedeniyle gece-gündüz demeden çalışan sağlık çalışanlarını unutmadı. McDonald’s ikonik ürünü Big Mac’in ismini ‘Big Elif’, ‘Big Ahmet’ şeklinde sağlık çalışanlarının isimleriyle değiştirerek ‘büyük’ bir jest yaptı.

Gönderilen menülerde, sağlık çalışanlarına özel teşekkür notları da yer aldı. McDonald’s’ın sürprizine kayıtsız kalmayan sağlık çalışanları da sosyal medyada paylaşım yaparak yalnız olmadıklarını hissettiren McDonald’s’a teşekkür etti.

McDonald’s Türkiye Pazarlama Direktörü Elif Göktaş, fast food restoran zincirinin bu girişimiyle ilgili olarak şunları dile getirdi:

“Sağlık çalışanlarımız pandeminin ilk gününden itibaren büyük bir fedakarlıkla çalışıyor. İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde ‘büyük’ tanımını en çok sağlıkçılar hak ediyor. Big Mac’e onların isimlerini vererek güzel bir sürpriz yaptık. Karantina döneminde sağlık çalışanlarımıza menülerimizden göndermiş, restoranlarımızda ücretsiz kahve ikramı yapmıştık. Bizlerin sağlığı için ailesinden, çocuklarından uzak kalan sağlıkçılarımıza teşekkürümüzü bir adım öteye taşıyarak bu kez kendi isimlerine özel menüler götürdük. Big Mac kutularını Big Ayşe, Big Ahmet gibi değiştirdik ve paketlerin üzerine yine isimlerine özel teşekkür notları ekledik. Gece-gündüz demeden özveriyle çalışan sağlık çalışanlarımıza ne kadar teşekkür etsek az kalır.”