Artık profesyonel bir spor dalı sayılan e-spor, yalnızca teknoloji devlerini değil; mobilya sektörünü de alakadar ediyor. IKEA, bir dizi uygun fiyatlı oyun mobilyası ve aksesuarı üretmek için Tayvanlı bilgisayar şirketi ASUS’ Republic of Gamers (ROG) ile iş birliği yaptığını açıkladı. 

Yeni seri, 30 üründen oluşuyor. Parça mobilya şirketi, ürünlerin işlevsel olarak oyun mobilyalarına bağlanacağını ve Şanghay’daki IKEA Ürün Geliştirme Merkezi tarafından tasarlanacağını belirtti.

IKEA, ROG ile ortaklık kurarak, mobilya alanındaki uzmanlığını ROG’nin oyun deneyimi geliştirme konusundaki uzmanlığıyla birleştirmek istiyor. IKEA, ROG ile ne tür ürünler yaratacağını açıkça ortaya koymasa da, “uygun fiyatlı oyun mobilyaları ve aksesuarları” tasarlayıp üreteceğini belirtti. Oyun masalarının ve sandalyelerinin ürün serisinin bir parçası olacağı tahmin ediliyor.

ASUS’un oyun donanımı ve aksesuarları kolunun genel müdürü Kris Huang, “Oyunculara yenilikçi oyun çözümleri sunma konusunda yılların deneyimine sahip olan ROG, oyun topluluğu hakkında güçlü bir anlayışa sahip” dedi. Serinin Şubat 2021’de Çin’de ve Ekim 2021’de Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürülmesi bekleniyor.