Lucid, Web Sitesinde Kullanıcıların Araçları Özelleştirmelerine İzin Veriyor

2007 yılında Atieva adı ile kurulan daha sonra Lucid Motors adını alan marka, Lucid Air Sedan modelinin dünya lansmanını bugün gerçekleştirdi. Bu model ile ABD’li elektronik otomobil devi Tesla‘nın yüksek performanslı Model S’ine rakip olarak pazardaki yerini almayı planlıyor.

Markanın Lucid Air Sedan adıyla çıkardığı otomobilinin lansmanı bugün gerçekleşti, ama araçtan ziyade Lucid‘in yeni web sitesi şu an daha ilginç görünüyor. Çünkü Lucid’in sitesinde sipariş verecekler için online bir üç boyutlu otomobil deneyimi düşünülmüş durumda. Lucid şu an sitesinde ve bayilerinde tüketicilerin sanal gerçeklik deneyimini yaşamalarına olanak tanıyan olağanüstü bir satın alma deneyimi sunmaya başladı.

Video oyunlarından bildiğimiz bir araç seçmek, aracın modelini döndürmek, aracın rengiyle oynamak, aracın jantlarını değiştirmek gibi özellikler artık Lucid‘in girişimi sayesinde sitede veya bayilerde uygulanabilir ve özelleştirilebilir hale gelecek. Müşteri bir aracı beğendiğinde özelleştirebilecek ve dosyayı Lucid’in sitesindeki profiline kaydedebilecek. İsterse de onu sanal gerçeklik ortamında deneyimlebilmek için Lucid bayilerine gidebilecek.

Lucid‘in Amerika Birleşik Devletleri’nde 20 tane inşa etmeyi planladığı bu galeriler, Lucid koltukları ve sanal gerçeklik cihazları olan bir ekrana sahip olacak. Lucid çalışanları, müşterinin kaydedilmiş aracını sanal gerçeklik sistemine yükleyecek ve müşteri satın almadan önce arabayı bizzat deneyimleme fırsatı bulacak.

Bu sistemin COVID-19 nedeniyle yapılan bir önlem olduğu düşünülüyor. Çünkü sistem sayesinde müşteriler bayiye gitmeden önce araç hakkında önemli ölçüde daha fazla bilgi edinebilecek ve yine aynı şekilde arabaya binmeden otomobili deneyimleyebilir hale gelecek. Bizce Lucid’in vadettiği bu deneyim, Tesla’nın sunduğundan çok daha sürükleyici.