Boston Dynamics’in Robotu Spot, Avrupa ve Kanada’da Satışa Çıkıyor

Boston Dynamics dün sabah, ABD’deki satışlarının ardından Spot robotunun birkaç yeni pazara daha gireceğini duyurdu. Avrupa Birliği, İngiltere ve Kanada’daki ilgili taraflar artık teknolojik olarak gelişmiş bu dört ayaklı robotu satın alabilecekler.

Spot, Boston Dynamics’in ticari olarak piyasada bulunan ilk ürünü. Çeyrek asırdır ABD Savunma Bakanlığı’na bağlı DARPA ve daha fazlası için robotik sınırları zorlayarak oluşturuluyor. Covid-19 salgınıyla beraber, şirketler bulaşma riskini azaltarak otomasyonu artırmanın bir yolunu ararken, robotik sektörüne daha fazla odaklandı. Bu süreçte Boston Dynamics, Spot’u hastanelerde birçok yeni durumda çalıştırma fırsatı buldu.

Boston Dynamics; Cognite, Energy Robotics, Clearpath Robotics ve Reply dahil olmak üzere, robotun işlevselliğini ileriye dönük olarak iyileştirmeye yardımcı olmak için tasarlanmış bir dizi üçüncü taraf iş ortaklığına dikkat çekiyor. Şirket uzun zamandır robotu çeşitli görevlere açık bir tür platform olarak konumlandırmaya çalışıyordu.

Kurulum, Spot’un yaratıcısının yeni fonksiyonlar programlama yükümlülüğünün bir kısmını alıyor; 74.500 dolarlık bir robotun ne kadar yetenekli olabileceğini hep birlikte göreceğiz. Ayrıca diğer pazarlar da şirketin sınırlı Early Adopter Programı aracılığıyla Spot’a erişebilecek.