Amazon Alexa ile Artık İstediğiniz Şeyleri Yazdırabileceksiniz

Amazon, Alexa’yı her zaman daha zeki bir asistan yapmak için sürekli çalışıyor. Örneğin geçen sene Amazon, çeşitli bilgileri Alexa ve dünya ile paylaşan uzmanlar ve meraklılardan oluşan bir topluluktur olan Alexa Answer’ı tanıtmıştı. Özellikle beraber Alexa’ya sorulan soruları cevaplayan üyeler zamanla puan kazanıyordu. 

Bu sene de Alexa’nın işlevini daha da geliştirmek isteyen Amazon, Alexa sahiplerinin sesinizi kullanarak listeleri, tarifleri, oyunları ve eğitim içeriğini yazdırmanın bir yolu olan Alexa Print’i özelliğini başlattı.

Amazon bugün, Alexa cihaz sahiplerinin Alexa ile yapılacaklar listeleri, tarifler, haftalık takvimler, çocuklar için eğitim içerikleri ve hatta Sudoku veya bulmaca gibi istedikleri şeyleri yazdırabilcekleri Alexa Print özelliğini tanıttı.

Bu özellik, herhangi bir ikinci nesil Alexa cihazıyla veya daha yenisiyle uyumlu olarak çalışacak.

 HP, Brother, Canon ve Epson gibi markalarla uyumlu yazıcıyla çalışacak olan Alexa Print‘in zamanla daha fazla yazıcıyla uyum sağlayarak genişleyeceği öngörülüyor.

Alexa uygulamasında “Cihaz Ekle” ve ardından “Yazıcı” seçeceğini işaretleyerek Alexa Print özelliğini kurabilirsiniz. Sonrasında dilerseniz Alexa, bir bulmaca yazdır veya Alexa, bir tavuk tarifi yazdır gibi şeyler söyleyerek Alexa Print özelliğini sesle etkinleştirebilirsiniz.

Ayrıca son olarak, Alexa sahipleri isterlerse Amazon’dan otomatik olarak %10 indirimle mürekkep veya toner sipariş edebilecek. 

Bu sayede, Alexa Print, yalnızca Echo sahiplerinin bir şeyleri kolayca yazdırmasına yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda ek e-ticaret satışları oluşturmayı da sağlayacak.