Çocukların belki de en sevdiği oyuncak markası olan LEGO dünyada gittikçe yayılan corona virüs nedeniyle en son çocuklar için Education Cannot Wait Kuruluşu‘na 50 milyon dolar bağışlamıştı.

Çocukların eğitimleri, istek ve dileklerini gerçekleştirebilmek için emek gösteren LEGO bu sefer de çocukların taleplerinden yola çıkarak ambalaj değişikliğine gitme kararı aldı.

Geçen hafta çarşamba günü LEGO Group, birçok çocuğun ambalaj değişikliği talebinden sonra, yeni çevre dostu kağıt poşetlere yer açmak için eski plastik poşetlerini aşamalı olarak kaldıracağını açıkladı.

LEGO Group CEO’su Niels B. Christiansen yaptığı basın açıklamasında şunları paylaştı:

“Çocuklardan çevremizle ilgili tek kullanımlık plastik poşetleri ve ambalajlarımızı kaldırmamızı isteyen çok sayıda mektup aldık. Bunun üzerine biz de alternatifler araştırmaya başladık. Çocuklar bizlere ilham oldu.

LEGO çocuklardan ilham alarak çıktıkları bu yolda, ”sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk girişimlerini hızlandırma” vizyonunun bir parçası olarak yeni, geliştirilmiş ve sürdürülebilir kağıt poşetler ürettiğini açıkladı. FSC sertifikalı oluşturulan kağıt poşetler toplamda 400 milyon ABD doları tutuyor.

Ayrıca LEGO, 2025 yılına kadar tüm ambalajlarını sürdürülebilir hale getirmeyi umuyor. Ancak bunu yapmanın kolay olmayacağını dile getiren şirket şirket, yeni malzemelerin dayanıklı, hafif ve geliştirilmesi gerektiğinden bu işlemlerin zaman alacağını dile getiriyor. Özellikle LEGO, oyuncak plastik tuğlaları için de alternatif malzemeler araştırıyor, ancak The Dieline‘in bildirdiğine göre parçalar, nesillere aktarılmak üzere inşa edildiğinden, geleneksel olarak sürdürülebilir kabul ediliyor.