TikTok Moda Haftalarındaki Podyum Şovlarını Canlı Yayınlamak İstiyor.

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen Tiktok bütün dünyayı etkisi altına almış durumda. Gerek markalar gerekse de büyük teknoloji şirketleri Tiktok ile bir şekilde işbirliği yapmaya çalışıyor.

Popüler sosyal medya platformu TikTok’un bu kez de moda sektörünün ilgisini çekmeyi başardı. TikTok ünlü moda markalarının moda haftalarını canlı yayınlamak için kolları sıvadı. 

Dünyanın dört bir yanından çeşitli lüks tasarımcıların yer aldığı podyum gösterilerini ve moda haftası etkinliklerini canlı yayınlayacağı yeni bir girişim olan TikTok Fashion Month’ı duyurduve ünlü moda markalarının haftada iki defilesini canlı yayınlayacağını söyledi.

TikTok perşembe günü yaptığı duyuruda, Louis Vuitton, Saint Laurent ve Alice + Olivia da dahil olmak üzere birçok ünlü tasarımcı markasıyla New York Moda Haftası ve sonrasında gösteri ve etkinlikleri canlı yayınlamak için ortaklık kurduğunu duyurdu. 

TikTok Fashion Month‘ın başlangıcıyla beraber TikTok kullanıcıları, yakında sosyal medya uygulamasında gerçek zamanlı lüks moda içeriğini izleme şansı bulacaklar. TikTok kullanıcılarının bugünden itibaren 8 Ekim’e kadar kullanmaya başlayabilecekleri çeşitli hashtag’ler, canlı videolar ve yeni yaratıcı efektler de TikTok Fashion Month’ın içerisinde olacak.

TikTok‘un moda içerik ortaklıkları lideri CeCe Vu, moda endüstrisinin TikTok aracılığıyla kültür ve toplum için modayı karantina sırasında insanların evlerine getirerek yeniden keşfettiklerini dile getirdi. Ayrıca TikTok’un bir ay sürecek etkinliği, tasarımcıların yeni koleksiyonlarının görünürlüğünü artırırken yeni kitlelere de ulaşmalarına yardımcı olacağını söyledi.