Klarna, Almanya'daki kullanıcıları için banka hesabı açma özelliğini kullanıma sundu

İsveç merkezli ödeme sistemi girişimi Klarna, Almanya’daki kullanıcıları için banka hesabı açma özelliğini kullanıma sundu.

650 milyon dolar yatırım alan Klarna‘nın değerlemesinin 10,6 milyar dolara ulaştığını geçtiğimiz Eylül ayında sizlere aktarmıştık. Bugün ise yeni bir haber ile karşımıza çıkan İsveç merkezli ödeme sistemi girişimi Klarna, Almanya’daki kullanıcıları için banka hesabı açma özelliğini kullanıma sundu.

Sadece Almanya’daki kullanıcıları için mobil bir bankacılık uygulamasına dönüşen Klarna, kullanıcılarının banka hesabı açmalarına ve Visa destekli banka kartları almasına olanak sağlayacak. Söz konusu özelliğin şu an için kısıtlı sayıda kullanıcı için aktif olduğunu da ekleyelim.

Paylaşılan bilgilere göre ilerleyen dönemlerde banka hesabı açma ve banka kartı alma özelliğinin daha fazla kullanıcı için sunulması hedefleniyor. Kısacası kullanıcılar Klarna’nın çözümü ile Almanya IBAN’ına sahip olan bir banka hesabı açabilecekler.

Klarna tarafından gönderilecek olan Visa destekli banka kartının  Google Pay ve  Apple Pay ile entegre bir şekilde çalışacağını da ekleyelim. Bu karta ve banka hesabına sahip olan kullanıcılar için ayda iki kez ATM‘lerden komisyonsuz para çekme hakkı sunulduğunu da paylaşalım.

Temelde bir ödeme sistemi olma hedefi ile yola çıkan Klarna, hızla bir  bankacılık  uygulaması olma yolunda ilerliyor. Yeni özelliği ile birlikte finansal süper uygulama yolunda önemli bir adım atan Klarna, Almanya’daki diğer dijital bankalar olan N26  ve  Vivid Money ile rekabet edecek.