Online süpermarket Jüsto, 65 milyon dolar yatırım aldı

Meksika’nın süpermarket pazarını yeniden şekilendirmek için yola çıkan Jüsto, A serisi yatırım turunda 65 milyon dolar yatırım aldı. 

Online süpermarket olarak hizmet veren Meksika merkezli bir girişim olarak karşımıza çıkan Jüsto, yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Meksika’nın süpermarket pazarını yeniden şekillendirmek için yola çıkan Jüsto, A serisi yatırım turunda 65 milyon dolar yatırım aldı. 

Paylaşılan bilgilere göre 65 milyon dolarlık A serisi yatırım turu New York merkezli General Atlantic liderliğinde gerçekleşti. Jüsto’nun eski yatırımcıları konumunda bulunan  Foundation Capital ve Mountain Nazca‘nın yeni yatırıma katıldıklarını da paylaşalım.

PitchBook’un General Atlantic ile ilgili paylaştığı verilere baktığımızda ise söz konusu 65 milyon dolarlık yatırımın General Atlantic tarafından son 10 yıl içinde Latin Amerika bölgesinde yapılan en büyük A serisi yatırımı olduğunu görüyoruz.

Alınan 65 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte girişimin bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 92 milyon dolara ulaştı. Bugüne kadar 4 yatırım alan Jüsto’nun toplamda 18 yatırımcıya sahip olduğunu da ekleyelim. Girişim tarafından paylaşılan bilgilere göre Jüsto’nun geliri pandeminin de etkisi ile birlikte 2020 yılında 16 kat arttı.

2019 yılında Ricardo Martinez Finger ve Ricardo Weder tarafından Mexico City’de kurulan Jüsto, sipariş edilen market ürünlerini kullanıcılarının kapısına kadar getiren bir online süpermarket olarak hizmet sunuyor. Jüsto’nun herhangi bir fiziksel mağazaya sahip olmadığını ve siparişleri web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden aldığını da ayrıca paylaşalım.