KFC, Salgına Uygun Yeni Restoranlarını Tanıttı

Geçtiğimiz aylarda Burger King ve  McDonald’s  gibi fast food restoran zincirlerinin salgına uyarlanan yeni mağaza tasarımlarını tanıttıklarına ve test ettiklerine şahit olmuştuk. Şimdi de benzer bir hamle, bir diğer fast food restoran zinciri KFC‘den geldi.

KFC, arabaya servis özelliğini ön plana çıkartan ve insan temasını sınırlayan bir yenileme ile restoranlarını salgın dönemine uygun olarak yeniden tasarlayan son fast food restoran zinciri oldu.

KFC’nin geçtiğimiz çarşamba günü paylaştığı iki yeni tasarım, tüketicilerin artık restoranda yemek yemekten daha çok teslimatı tercih ettiklerini gösteriyor. Şirket, bunun salgın öncesi başlayan bir trend olduğunu, ancak salgınla birlikte daha da hızlandığını ifade etti ve bu trendin modernize edilmiş bir tasarıma ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Amerikan Şovmeni” olarak adlandırılan mevcut KFC mağaza tasarımı, önümüzdeki dönemde yerini iki yeni konseptten birine bırakarak aşamalı olarak kullanımdan kaldırılacak.

Tasarımlardan biri, yemek yeme alanının olmadığı daha küçük bir alana sahip ve gayrimenkulün daha pahalı olduğu şehirler gibi daha yoğun alanlar için ideal bir seçenek gibi görünüyor. Starbucks ve Chipotle da kısa bir süre önce geleneksel mağazalar yerine buna benzer daha küçük şubeler açmaya başlamıştı.

Diğer tasarım ise üçüncü çeyrekte şirketin satışlarının %60’ını oluşturan arabaya servis özelliğini ön plana çıkartıyor. Bu tasarım, biri mobil sipariş teslimatına ayrılmış olan iki arabaya servis şeridine sahip. Taco Bell de bu yılın başlarında benzer bir uygulamayı hayata geçirmişti. Ayrıca bu tasarım açık bir oturma alanı ve KFC’nin mevcut şubelerindekinden daha küçük bir yemek yeme alanı içeriyor.