Yerli girişim Reminis’in ana şirketi Pinticks, 3 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

2017 yılında Utku Gürçağ Borataç ve Özgür Özkan tarafından kurulan yerli girişim Reminis‘in ana şirketi Pinticks, yeni turda Sercan Alıcı‘dan 3 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı ve ödeme yatırımdan sonraki 5 dakika içerisinde hesaba geçti.

Fotoğrafın hikayesinden kısaca bahsetmek gerekirse, pandemiden ötürü kapalı alanda imza atmak istemeyen girişimci ve yatırımcı, bu süreci bir parkta tamamlayarak, enteresan bir imzalama süreci yaşadı. Yani fotoğraftaki tüm süreç, tamamen gerçektir. İçerisinde herhangi bir kurgu yoktur.

Bu detayı neden verdik?

Bir girişimin yatırım ödemesini hızlı alması, o girişimin çalışmalarının hızlı bir şekilde başlamasını ve yatırımcıya olan güvenin artmasını sağlıyor.

Yatırımcı Sercan Alıcı‘dan kısaca bahsetmek gerekirse; Careem’de iki yıl 9 ülkenin büyümesinden sorumlu görevlerde yer aldı. Mart ayında Orta Doğu’daki en büyük satın alımı olan Careem’in Uber’e çıkışını bizzat yaşadı. Şu anda da Avrupa’da yine 9 ülkede operasyonu olan BMW ve Daimler’in ortak firması Free Now’da büyümeden sorumlu ekibin kurulmasında önemli rol oynadı ve çalışmalarına devam ediyor.

Utku ve Özgür, İTÜ Çekirdek’te 2015’te farklı startup’ların kurucularıydı. Utku insanları spesifik tarihte spesifik yerde buluşturmaya çalışan bir startup’ın kurucusuydu, Özgür de turistler için günlük uygulaması geliştiren bir startup’ın kurucusuydu. Özgür aynı dönem bir başka girişim olan ICMs Clouplay’de de 2016’da bir sene boyunca kurucu ortak olarak çalıştıktan sonra kendi startup’ına devam etti.

“Yatırım, masadan kalkmadan hesabımıza geçti”

Girişimin kurucu ortağı Utku konuyla ilgili: “Sercan’ın bizim 2015 yılında katıldığımız İTÜ Çekirdek’ten arkadaşımız olması. Yatırımı, Taksim’deki 2015 yılında kiralamış olduğu ofisin yanındaki parkta imzalayıp kapattık. Yatırımın ödemesi de yine masadan kalkmadan hesabımıza geçti.” dedi.