HeloRobo: Sosyal medya üzerinden daha çok satış yapmanızı amaçlayan pazarlama platformu

E-ticaret sektöründe çözüm üreten şirketlerden T-Soft, müşterilerinin sosyal medya üzerinden daha çok satış yapabilmeleri için hazırladığı yeni ürünü Sosyal Medya Pazarlama Platformu HeloRobo‘yu tanıttı.

Başta WhatsApp olmak üzere, Facebook Messenger, Live Chat ve çok yakında Instagram’ın da dahil olacağı sosyal medya platformlarından, kullanıcı firmanın e-ticaret paketine tam entegre olacak şekilde sipariş alınmasını sağlayan HeloRobo, ücretsiz WhatsApp Business API desteği ile pazarda önemli bir fark yaratıyor.

Bugüne kadar müşteri temsilcileri ile cep telefonlarından veya web uzantılarından yapılan satış amaçlı Sosyal Medya mesajlaşmaları, artık tek bir platforma iniyor. Sosyal Medya Pazarlama Platformları, bir taraftan E-ticaret sitelerinin Katalog, Sepet, Ödeme, Adres ve Sipariş Yönetimi gibi özelliklerini kullanırken, Sosyal Medya mesajlarının birden çok müşteri temsilcisi tarafından cevaplanması, bir temsilcinin aynı anda birden fazla müşteriye hizmet vermesi gibi büyük kolaylıklar getiriyor.

Ayrıca daha önce e-ticaret sitesine üye olmayan müşterilerin kaydının yapılması, Ürün Renk/Varyant yönetimi, kargo fiyatlaması ve adres seçimi gibi, E-Ticaret’in olmazsa olmaz özelliklerini de içinde barındıran HeloRobo, alışveriş yapan son kullanıcılara sadece mesajlaşma ile çok kolay ve güvenli bir satın alma deneyimi yaşatıyor.

WhatsApp ve Facebook ile yapmış olduğu iş birlikleri ile entegrasyon konusunda rakipsiz olan HeloRobo, T-Soft e-ticaret entegrasyonunun yanı sıra Shopify, Magento ve Woo Commerce entegrasyonları ile kendi alanında global bir servis sağlayıcı olmayı ve ülkemize döviz kazandırmayı hedefliyor.

HeloRobo, lansmana özel iki ay ücretsiz deneme süresi ile tüm e-Ticaret firmalarının kullanımına açıldı.