Sihirli Fare Görünümüyle Dikkat Çeken Apple Car Konsepti

Müzik çalar, telefon, tablet, bilgisayar derken birçok teknolojik yeniliğe yaratıcı ve işlevsel tasarımlarla hayatımıza katan Apple, şimdi de otomotiv sektörüne adım atmaya hazırlanıyor. 2014 yılından beri geliştirildiği öne sürülen projenin kod adı ”Titan”. 2024’te üretilmesi planlanan Apple Car’ın ilk konsept tasarımları internete düştü.

LetsGoDigital ve @CConcept Creator’ın işbirliği içerisinde tasarladığı Apple Car görselleri Apple’ın Magic Mouse diye bilinen sihirli faresini anımsatıyor. Parlak bir yüzey ve benzeri bir eğriliğe sahip olan tasarım siyah rengiyle büyülüyor. Bu tasarım tabiki de 5 sene sonrasının Apple arabasının gerçek görsellerini yansıtmıyor, ancak üretilecek olan otomobil buna çok yakın olabilir.

Apple şirketine kattığı yeni yeteneklerle beraber otonom sürüş özelliklerine ve çığır açan pil teknolojisine sahip elektrikli otomobil modelini 2024 yılında piyasaya sürecek. Çığır açan pil teknolojisi olarak bilinen lityum-iyon bataryaların aksine, ısıya daha dayanıklı ve daha uzun menzil sunabilen nanocell adı verilen bir teknoloji kullanılacak. Otonom sürüş özelliği sayesinde de herhangi bir sürücü eylemi gerekmeyecek.