Aynı gün teslimat hizmeti veren yerli girişim PackUpp, 100 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

Türkiye’de yeni nesil Aynı-Gün Teslimat ve Sonraki-Gün Teslimat hizmetinin öncüsü  PackUpp, 2020 yılı kapanmadan aynı yıl içerisinde ikinci yatırımına imza attı.

Yeni nesil teslimat hizmetini son teknoloji ile donatan ve teslimat sürecindeki tüm aşamaları dijitalleştiren şirket, pandemi döneminde rekor büyüme elde ederek TRAngels ve Girişim Türk A.Ş. melek yatırımcılarıyla ikinci yatırım turunda 100 milyon TL değerleme ile yatırım aldı.

İlk yatırımını Mart 2020’de gerçekleştiren Aynı-Gün Teslimat ve Sonraki-Gün Teslimat teknoloji şirketi, 2021 yılına çok daha güçlü giriyor.

PackUpp’ın kurucu ortağı ve aynı zamanda CEO’su olan Semih Emre Özcan; “PackUpp bir teknoloji şirketi ve 3 hafta gibi kısa bir sürede yatırım turu kapattık. İlk yatırım turundaki yatırımcılarımız yüzde 95 oranında ikinci yatırım turunda PackUpp’ı desteklediler ve şirkete olan güvenlerini gösterdiler. Böylesine kırılgan ve riskli bir dönemde yatırımcılarımızın bu güvenini görmek ve 3 hafta gibi rekor bir sürede yatırım turu kapatmak muazzam bir duygu. PackUpp Global bir teslimat teknoloji devi olma yolunda güçlenerek ilerliyor.” dedi.

CarrefourSA, Dyson, Skechers, Decathlon, Disney, Columbia gibi global firmalara teslimat hizmeti sunan teknoloji şirketi PackUpp, çok sayıda yerli büyük firmanın da teslimatlarını gerçekleştiriyor. 2021 ile birlikte global ve yerel çok sayıda yeni firmaya da hizmet sunmaya başlayacak olan firma, Türkiye’de teslimattaki dijital dönüşüme öncülük ediyor. İstanbul ile birlikte Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Bodrum olmak üzere toplam 6 büyük şehirde hizmet veren PackUpp, çok yakın zamanda KKTC’de de hizmet sunmaya başlayacak.

Şirketin bir diğer kurucu ortağı ve aynı zamanda COO’su olan Rıdvan Göçemen ise; “PackUpp Türkiye’deki teslimat dijitalleşme dönüşümünde bayrağı en güçlü taşıyan firma. Teknolojimizi tamamen kendimiz üretiyoruz ve global çapta güçlü bir yazılıma sahibiz. Teknoloji ve yazılımımızla hem hizmet sunduğumuz firmalara, hem de firmaların müşterilerine yüzde 100 memnuniyet sağlıyoruz. Tüm saha optimizasyonlarımızı kendi teknolojimizle sağlıyoruz, sahada sürücülerimiz kendi uygulamamızı kullanıyor, haritadan paketi canlı izleme özelliği ve teslimat sonrası memnuniyet değerlendirme imkanı sunuyoruz. Bu özellikler Türkiye’deki kargo ve kurye hizmetlerinin çok çok ötesinde kaliteli hizmetler.” dedi.

Son olarak PackUpp’ın 2. yatırım turundaki değerlemesinin 100 milyon TL olduğunu ve alınan yatırımın büyük oranda teknoloji ve yazılım geliştirmeye harcanacağını belirten şirket CEO’su Özcan açıklamasına şöyle devam etti: “PackUpp 2021 Eylül ayında Seri A tur olan 3.yatırım turunu gerçekleştirecek. Yeni Seri A yatırımla birlikte sunmakta olduğumuz teknolojik ve yüzde 100 müşteri memnuniyeti sağlayan teslimat hizmetimizi globale taşıyacağız.