Android tabanlı geliştirme ve operasyon platformu Esper, 30 milyon dolar yatırım aldı

Android tabanlı geliştirme ve operasyon platformu Esper, Scale Venture Partners liderliğinde gerçekleşen B Serisi yatırım turunda 30 milyon dolar yatırım aldı.

Android tabanlı geliştirme ve operasyon platformu EsperScale Venture Partners  liderliğinde gerçekleşen B Serisi yatırım turunda 30 milyon dolar yatırım aldı. Madrona Venture Group, Root Ventures, Ubiquity Ventures ve Haystack gibi mevcut yatırımcılar da bu tura katıldı. Bu yatırımla birlikte Esper’ın bugüne kadar aldığı toplam yatırım miktarı 41,7 milyon dolara ulaştı.

Esper, bir hizmet olarak yazılım platformu sunuyor ve şirketlerin Android cihazlar için çözümlerin dağıtımını ve yönetimini güvenli bir şekilde kolaylaştırmasına yardımcı oluyor. Esper, 2018 yılında ABD merkezli olarak Yadhu Gopalan ve Shiv Sundar tarafından hayata geçirildi.

Platform, bir cihaz ve uygulama yönetimi platformu sağlamanın yanı sıra, cihaz üreticileri için de özel olarak tasarlanmış Android çözümü olarak karşımıza çıkıyor. Esper, müşterilerinin cihaz filolarının her yönünü kontrol etmelerine ve gerektiğinde uzak bir cihazdaki uygulamalarda gerçek zamanlı hata ayıklamaya kadar çözümler üretebilmelerine olanak tanıyor.

Şirket, cihazları yalnızca Android üzerinde geliştiren binlerce cihaz üreticisi olduğunu, ancak bu dağıtımları ölçeklendirmenin ve yönetmenin birçok zorluğu beraberinde getirdiğini savunuyor. Araçlarının şirketlerin kendi dahili DevOps ekiplerini oluşturmayı bırakmasına yardımcı olduğunu; bunun yerine, dijital tabela ve kiosklardan sağlık hizmetleri, perakende, lojistik gibi çözümlere kadar çeşitli kullanım durumları için Android tabanlı IoT filolarını ölçeklendirme konusunda çözümler sunduklarını belirtiyor.

Esper, aldığı yeni yatırımı ürün portföyünü oluşturmaya devam etmek ve daha büyük iş yüklerini desteklemek için altyapı platformunu genişletmek için kullanacağını açıkladı. Bunun yanı sıra şirket, Hindistan ve ABD’deki ekiplerini genişletmek için yeni işe alımlar yapacağını da açıkladı. Pazarlama ve satış fonksiyonlarında ekip büyüklüğünü artırmak da şirketin hedefleri arasında yer alıyor.