Migros TikTok’a Rekor Etkileşimle Girdi

Migros ve TikTok ajansı H2O United imzalı projede dünyada ilk defa fenomenler arası performans yarışması düzenlendi. “Reyon Savaşları Challenge” ile TikTok dünyasına başarılı bir giriş yapan Migros, TikTok hesabının aldığı 3.4 milyon tekil içerik yorumu ile sadece Türkiye’de değil, dünyada rekor kıran markalar listesine adını yazdırdı.

Migros, milyonlarca like ve yorumun yapıldığı projedeki etkileşim oranları ve yarışmanın sonunda verdiği güçlü mesaj ile sıra dışı bir iletişim çalışmasına imza attı.

Migros, Türkiye’de ve dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip olan TikTok’a dikkat çeken bir proje ile dahil oldu. “Reyon Savaşları Challenge” adlı proje kapsamında, gruplar halinde özel dans koreografileri hazırlayarak performanslarını sergiledikleri videoları hesaplarında paylaşan TikTok fenomenleri, takipçilerini bu gönderileri beğenmeye ve Migros TikTok hesabını takip etmeye davet etti. Yarışma sonunda ise kazanan grubun takipçilerinin 15 bin TL değerinde Money ödülünün sahibi olacağı duyuruldu.

Dans performanslarının mecraya özgü efektlerle birleştirildiği videoların paylaşıldığı proje ile ilk 48 saatte 130 bin takipçi kazanan Migros, 6.7 milyon video yorumu ve yüzde 74 etkileşim oranıyla TikTok’ta dünya rekoru kıran markalardan biri oldu. ‘Region First’ kullanım ve SuperLike reklam modeli kullanımı gerçekleştirilen projede, her beğenide ekranlar Migros logosu ile donatıldı.

Proje sonunda ise kazanan fenomen ve ekibinin takipçileri, 15 bin TL değerindeki Money ödülünün sahibi oldu. Ayrıca, “Barış kazandı” mesajı ile tüm grupların destekçilerine de hediyeler dağıtıldı. “Reyon Savaşları Challenge” ile gençlerin dünyası TikTok’ta gençlerin dilini kullanarak başarılı bir şekilde giriş yapan Migros, yeni nesil iletişimde sektör için örnek olacak bir projeye imzasını attı.