Yerli oyun girişimlerini destekleyecek CrazyHubs İstanbul, 2.5 milyon TL’lik yatırımla bugün faaliyetlerine başladı

CrazyLabs’in dünya çapında farklı ülkelerde bulunan ve ekiplere eğitim, ofis ve finansal destek sağlayan hyper-casual oyun hızlandırıcı merkezleri CrazyHubs İstanbul, yıllık 2.5 milyon TL yatırım ile Kolektif House’ta açıldı.

200’ün üzerinde başvuru alan CrazyHubs İstanbul’da online gerçekleşen mülakat ve demo sunumu süreçleri sonrasında 9 ekip programa katılmaya hak kazandı.

3 ay sürecek fiziksel program esnasında CrazyHubs İstanbul ekiplerine CrazyLabs uzmanları tarafından hyper-casual iş modeli ve oyun yayınlanma süreçleri, marketing, ad monetization, UI/UX, Live-ops, prototip hazırlama gibi konularda eğitimler verilecek. Bahçeşehir Üniversitesi Game LAB (BUG) eğitmenleri tarafından Oyun Tasarımı ve İleri Seviye Unity’de Oyun geliştirme konularında eğitim desteği sağlanacak.

Yerli oyun girişimlerine destek

Ekipler, CrazyLabs mentorluğunda hyper-casual oyunlar geliştirecek ve bu oyunlara pazarlama testleri uygulanacak. Hedeflenen metrikleri sağlayan oyunlar CrazyLabs tarafından global ölçekte yayınlanacak. Ekipler gelir paylaşım modeli ile geliştirdikleri oyunlardan kazanç sağlayacak. İhtiyaç dahilinde ekiplere geliştirme desteği verilecek ve potansiyeli olan oyunlar CrazyLabs ile birlikte geliştirilecek.

CrazyLabs Türkiye Lideri Onur Uça “Bugün listelere baktığımızda en çok indirilen 100 oyunun 20’sinin Türk geliştiricilere ait olduğunu görüyoruz. Ülkemizde yetenekli oyun geliştiricilerinin sayısı her geçen gün artıyor ve art arda gurur verici başarı hikayeleri görüyoruz. Bu istikrar da dünya devi oyun firmalarının ilgisini çekiyor. CrazyLabs olarak biz de bu potansiyeli görüp ülkemizde bu yatırımı yapmaya karar verdik. CrazyHubs İstanbul Hızlandırıcı programı ile hyper-casual mobil oyun geliştiricilere global pazarda başarılı olmaları için ihtiyaçları olan ortamı sağlayacağız. Hedefimiz Türkiye’den başarılı yeni stüdyolar çıkarmak.” dedi.

1 milyon TL’ye varan yıllık destek fırsatı

Crazyhubs İstanbul’a katılmaya hak kazanan ekipler; Skip Games, Nice Try Games, Eggs Games, On Off Games, Dhika Games, Super Cat Games, Zettanium Games, Frost Games ve Temporary Games olarak belirlendi. 3 aylık süreçte sağlanacak eğitim, ofis ve finansal destek sonrasında programı başarı kriteriyle tamamlayan ekiplere CrazyLabs tarafından profesyonel yayıncılık sözleşmesi teklifi sunulacak. Yayıncılık sözleşmesi teklifi, ekiplerin göstereceği başarıyla orantılı olarak yıllık 1 Milyon TL’ye kadar varacak ve bu yatırım ile ekiplerin stüdyolaşma süreçlerine destek olunacak. Yayıncılık sözleşmesi teklif edilen stüdyolardan şirket hissesi de istenmeyecek.