Yerli girişim WufWuf’tan kediler için oyuncak ve ödül mamalarından oluşan yeni ürün: My Meow

Türk girişimciler Umut İlhan ve Caner Bayraktar tarafından 2018 yılında kurulan köpek abonelik markası WufWuf, 3 yıl içinde Birleşik Krallık’ta lider oldu.

Girişim, kediler için oyuncak ve ödül mamalarından oluşan My Meow markasının lansmanını geçtiğimiz hafta yaptı. My Meow kutusunun aylık ücret 22.90 Pound ve içinde temalı 6 ürün bulunuyor.

“Kedi kutusu fikri köpeklerimizden geldi”

WufWuf CEO’su Umut İLHAN “Birleşik krallıktaki dört abonemizden birinin hem kedisi hem de köpeği var. Kedilerin WufWuf’un karton kutularıyla oynamaya bayıldığını gördük ve köpek dostlarının ödül mamalarını ve oyuncaklarını da çalıyorlardı. 6 ay boyunca çalıştık ve My Meow kutusunu geliştirdik. Kutumuzun tabanında tırmalama tahtası var, kediler bu tahtaya sürtünmeyi çok seviyor. Ayrıca perforajlı bir delik tasarladık ve kediler bu delikle patilerini çıkartarak oynamayı çok seviyorlar.”

Kutuda neler var

My Meow kutusunda her ay 5 ile 6 arası ürün oluyor, genellikle üç oyuncak ve üç ödül maması. Kutunun ayrıca 6 aylık ve yıllık peşin ödeme opsiyonları da bulunuyor. 6 aylık abonelik £115, bir yıllık abonelik £225.

Hızlı büyüme

WufWuf’un erken aşama yatırımcılarından Atonova Ventures’ın kurucusu Atakan Atalar sektördeki büyümeyi şöyle değerlendirdi “Pandemi süresince rekor bir büyüme sağlayan pet sektörü yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Birleşik Krallık’ta 11 milyon kedi bulunuyor. Pet sektöründe en büyük büyümeyi sağlayan alanlar ödül mamaları ve aksesuarlar, Euromonitor’ün raporuna göre her iki alan da 10%’un üzerinde büyüdü. WufWuf 2020 yılında %500 büyürken, Türkiye’deki yatırımlarımız HavHav ve Miyav pandemi süresince %200’ün üzerinde bir büyüme sağladı”.