McDonalds’ın “Throwback Thursdays” Kampanyası ile Menüler Daha Uygun

Sosyal medyada “tbt” etiketine sıkça rastlıyoruz. Anlamı ise “throwback thursday.” Yani eski bir fotoğrafı perşembe günleri bu etiketle paylaşmak diyebiliriz.

Zaman zaman dünyaca ünlü fast food zincirlerinin farklı kampanyalarını görüyoruz.  McDonalds da bu kampanyalara sık sık yer veriyor. McDonalds şimdi ise sosyal medyada popüler olan “tbt” etiketini kampanyasına taşıdı. Kampanya kapsamında bir promosyon hazırlayan McDonalds, müşterilerine perşembe günleri popüler olan ürünlerini daha uygun fiyata satıyor. McDonalds’ın kurulduğu 1955 senesinde, ürünler hangi fiyattaysa perşembe günleri de müşterilere o fiyat uygulanıyor.

Bir McDonalds yetkilisi ise kampanyayla alakalı, “Müşterilerimize en sevdikleri menü öğelerinin tadını çıkarmanın güvenli, hızlı ve kolay bir yolunu sunmak her zamankinden daha önemli.” “McDonalds uygulamamız, müşterilerimize yeni menü öğeleri hakkında bilgi veriyor ve yalnızca birkaç tıklama ile özel fırsatlardan ve tekliflerden yararlanmalarına olanak tanıyor.” açıklamasını yaptı.

ABD’de hazırlanan kampanya 18 Şubat’a kadar devam edecek ve her hafta farklı bir ürün yer alacak.