Yerli girişim PulpoAR’ın geliştirdiği Artırılmış Gerçeklik teknolojisi Akasya’da kullanılmaya başladı

Yerli girişim PulpoAR tarafından geliştirilen sanal deneme teknolojisi ile Akasya yepyeni bir alışveriş deneyimi vaat ediyor. 

PulpoAR ve Unisoft işbirliği ile gerçekleştirilen artırılmış gerçeklik ve akıllı ayna teknolojilerini kullanan bu inovatif alışveriş deneyimi Akasya’da misafirlerin kullanımına sunuldu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve devam etmekte olan pandemi nedeniyle temassız işlemler hayatımızda büyük bir önem kazandı. Ayrıca bu dönemde mağazalarda ürünlerin denenmesinin yasaklanması ile müşterilerin kaybettiği kullanıcı deneyimini yeniden kazandırmak da markalar açısından kritik bir sorun haline geldi. PulpoAR olarak Akasya’da kullanıcılara dilediği kozmetik ürünü sıfır temasla deneyimleme imkânı sunarak hem kullanıcılara ürün deneme şansı yaratırken hem de güvenilir bir alışveriş deneyimi yaşatıyor.

Artırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde misafirler, dijital ekranda diledikleri markanın ürününü temassız bir şekilde yüzlerinde görecek ve birebir deneyimleyebilecek. Ekran üzerinde bulunan QR kodu akıllı cihazlarına okutan misafirler ilgili internet sitesine yönlendirilecek. Bu internet sitesinden istedikleri markaya ait ürünü seçtikten sonra, dijital ekran üzerinde bulunan kamera sayesinde anında bu ürünü sanal olarak deneyebilecek. Bu deneyim sonrasında “İndirim Kazan” butonuna tıklayarak denedikleri ürüne ait markaların Akasyada bulunan mağazalarından direkt olarak indirimli bir şekilde alışverişini gerçekleştirebilecek.

Türkiye’de ilk olarak Akasya’da uygulanan bu deneyim; alışveriş tecrübesini yeni bir boyuta taşıyacak.