Papara’nın Yeni Reklam Serisi Yayımlandı

Türkiye’nin en büyük hacme sahip yerli fintech markası Papara, beş filmlik bir reklam serisi yayımladı. Papara’nın ve getirdiği yeniliklerin sektörün açmazlarını nasıl yok ettiği anlatılan reklam serisinin baş rolünde Alperen Duymaz rol alıyor.

Serinin ana filminde Alperen Duymaz, arabasıyla ıssız bir arazinin ortasına geliyor ve gökyüzünden yağan dev rakamların altında finans sisteminin kullanıcılar üzerinde yaptığı baskıdan bahsediyor. Dev rakamların yer yüzüne çarpmasıyla oluşan görsel şölenin ardından Alperen Duymaz finans sisteminin yarattığı kaostan Papara’nın kullanıcıları nasıl kurtaracağını anlatıyor ve tüm kaosu geri sarıyor. Serinin diğer dört filminde ise Papara’nın diğer özelliklerine yer veriliyor.

YouthWorks imzası taşıyan ve çekimleri iki gün süren kampanyada prodüksiyonu Kala Film, yönetmenliği ise Turgut Akaçık üstleniyor.

Sayılar

Issız bir çölde bir araba hızla gelir ve arazinin ortasına park eder. Gökyüzünden rakamlar yağmaktadır. Karakterimiz araçtan iner ve kameraya bakarak rakamların nasıl üstümüze geldiğinden bahseder. Sözünü bitirdiğinde gökyüzünden düşen rakamlar yer yüzüne çarpar ve dev, rengarenk patlamalar oluşur.

Rakamlardan birisi karakterimizin arabasının üzerine düşer ve arabayı parçalar. Ardından o rakamda patlar ve etrafa tozlar saçar. Karakterimiz şemsiyesini açar ve şemsiyesinin üzerine tozlar düşer. Cebinden telefonunu çıkarır kameraya gösterir, eski normalin değiştiğinden, Papara’dan bahseder. Arabasına biner ve ufuktaki şehre doğru ilerler.

IBAN

Karakterimiz bir yerde oturmuş ve kafasını bir betona dayamaktadır. Yerinden kalkar ve kameraya doğru yürümeye başlar. Oturduğu yerin üzerine dev bir 7 rakamı saplanmış otobüs durağı olduğunu görürüz. Karakterimiz kameraya konuşarak IBAN kullanarak para göndermenin eski olduğundan bahseder. Tam bu sırada arkasındaki rakam patlar ve etrafa tozlar, parçalar saçılır. Karakterimiz cebinden telefonunu çıkarır, Papara’dan ve rehberden isim seçerek para gönderme kolaylığından bahseder. Karakterimiz ekrandan çıkar.

Puancık

Issız bir çölde yuvarlak, jöle kıvamında üzerinde çeşitli sayılar yazılı puancıklar sekmektedir. Karakterimiz ekrana girer ve kameraya bakarak puan kazanmanın ve harcamanın zorluğundan bahseder. Bu sırada eline bir puancık alır ve havaya bıraktığından puancık dijitalize olup parçalanır. Ardından tüm puancıklar aynı şekilde yok olur. Karakterimiz cebinden telefonunu çıkarır ve Papara Cashback programından bahseder.

Fatura

Karakterimiz ıssız bir çölün ortasına kurulu yemek masasından yemek yemektedir. Kameraya bakarak konuşmaya başlar ve harcamaları takip etmenin zorluğundan bahseder. Bu sırada bir elektrik direği masanın üzerine yıkılır ve masayı parçalar. Karakterimiz cebinden telefonunu çıkarır ve Papara’nın harcama takip kolaylığından bahseder.

QR Ödeme Alma

Issız bir çölde gökyüzünden eski pos makineleri yağmaktadır. Karakterimiz yerden bir pos makinesi alır ve günümüzde pos kullanmanın ne kadar eski bir yöntem olduğundan bahseder. Pos makinesini arkasına fırlatır ve parçalanır. Cebinden telefonunu çıkartır ve Papara QR ile ödeme alma özelliğinden bahseder.