Twitter, Yeni Sesli Sohbet Özelliğini Test Ediyor

Kısa bir süre önce yayımladığı Fleets ile hikaye paylaşma özelliğini platformuna getiren Twitter, yeni bir özelliğini test etmeye başladığını duyurdu. Twitter’ın ”Spaces” adını verdiği yeni özellik, kullanıcıların ses kliplerini tweetlerinde ve doğrudan mesajlarında paylaşmalarına izin verecek.

Kullanıcılar, ayrıca başkalarının katılması için kendi odalarını oluşturabilecek ve bu alanlarda kimlerin konuşabileceği üzerinde kontrol sahibi olacaklar. Twitter geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Spaces hakkında“insan sesinin samimiyetine odaklanan küçük bir deney” tanımında bulundu.

Twitter kullanıcılarının sesli sohbet etmelerine imkan tanıyacak bu özellik ile grup konuşmaları da yapılabilecek. Şu an beta aşamasında olan Spaces, iOS kullanan kullanıcıların bir kısmı tarafından teste tabi tutulacak.

Twitter bu test sayesinde Spaces ile tweet paylaşmayı, canlı kayıtları, emoji tepkilerini, raporlama ve engelleme opsiyonunu test ederek, kullanıcı güvenliğini ve rahatını etkileyen sorunların nerede olduğunu keşfetmeyi ve hataları gidermeyi umuyor.

Geçtiğimiz aylarda çevrim içi tacize uğrayan Twitter’ın ürün tasarımcısı Maya Gold Patterson, Spaces özelliğini ortaya koyarken kendi deneyimlerinden de yola çıkarak, taciz olaylarını engelleme üzerine kurulu bir sistem kurguladıklarını ve doğru şeyi yapmak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.