Turizm Markaları, İnsanları Yeniden Seyahat Ettirmek İçin Güçlerini Birleştiriyor

Corona virüs salgınının tüm dünyaya yayılmasının üstünden neredeyse yedi ay geçti. Fakat ülkelerin ve turizm markalarının aldıkları önlemler henüz işe yarar gibi görünmüyor. İnsanlar hâlâ seyahat yerlerinin, binaların ve tesislerin COVID-19’u yaymak için müsait bir alan olduğuna inanıyor.

Markalar salgından korunmak için gerekli kuralları tam anlamıyla uygulamalarına rağmen turistler tarafından yeterli ilgiyi göremiyorlar. Bu nedenle Amerika’da 70’den fazla turizm şirketi “Let’s Go There” isimli ulusal kampanya için bir araya geldi.

Bu sabah başlatılan “Let’s Go There” adlı yeni kampanya, Marriott, Disney, Delta ve American Airlines gibi ABD Seyahat Derneği‘nin önde gelen üyeleri ile seyahat taleplerini yenilemek amacıyla bir araya gelen 70 markanın iş birliği olarak karşımıza çıkıyor.

Kampanyada yer alan reklam filminde kumlu plajlar, yemyeşil ormanlar, parıldayan okyanuslar ve Disney World’ün ikonik Külkedisi Kalesi gösterilirken Biraz planlar yapalım, bir kez daha hissedelim.” deniyor. Reklamın NBC, ABC, CBS’de ve diğer kanallara ek olarak 14 Eylül’de ESPN’in Monday Night Football programı sırasında iki kez yayınlanması planlanıyor. Bu kanallara ek olarak YouTube ve Hulu gibi dijital kanallarda da yayınlanması düşünülüyor.

ABD Seyahat Derneği’nin aktardığına göre kampanya sayesinde bir miktar seyahat talebi artışı oldu; ancak henüz tatile çıkmak konusunda rahat olmayan sayısı bir hayli fazla. Derneğe göre tatil planlama fikri ve en önemlisi bir tatil rezervasyonu yapmak bile yeterli. Çünkü her ne kadar reklam aciliyet duygusu taşımasa da, yaygın işten çıkarmalar tüm sektörü sarstığı için bir miktar hareketliliğin turizm için can suyu olması planlanıyor.