Trendyol’da mağaza sahipleri, yerli girişim Vidyou aracılığıyla tüm ürünlerini video reklamına dönüştürebilecek

E-ticaret şirketlerinin ürün katalog feed’i üzerinden video üretimlerini baştan sonra otomatize eden girişim Vidyou, Trendyol ile yaptığı işbirliğinde platform içerisindeki mağaza sahiplerinin ürün kataloglarını video reklamların dönüştürerek mağaza sahiplerinin tüm ürünlerini videolar ile tanıtmasına olanak sağlayacak.

Vidyou e-ticaret ile entegre çalışan video teknolojisi ile şuan 52 ülkeden 1.900’den fazla müşteriye ulaştı. 2020 yılında e-ticaret hacimin artması ile beraber son 12 ayda Vidyou platformunda 800binden fazla video üretildi.

500.CO Miami programına seçilen Vidyou özellikle kuzey Amerika bölgesinde de büyümeye devam ediyor.

Vidyou, Product Hunt’ın Amerikada her yıl düzenlediği Golden Kitty Awards’da 2020 yılının e-ticaret dikeyinde en iyi ürünü arasında finale aday gösterildi.

Özellikle pazar yerleri dikeyinde de Vidyou kullanıcısı olan Zingat.com günlük otomatik olarak 10.000’den fazla video üretimi yaparak emlak ofislerine servis sağlıyor.

Vidyou son dönemde enterprise müşterileri arasında eBay, Jeep, Flormar, FLO gibi çok uluslu şirketler dışında sağlık sektörünün öncü şirketleri Sanofi ve Boehringer Ingelheim’in pandemi süresince tüm sağlık çalışanlarına özel dynamic video content üretimi ile 140 binden fazla video içeriği oluşturdu.

Önümüzdeki aylarda Vidyou Trendyol gibi büyük ölçekte pazar yeri anlaşmalarını duyurmuş olacak.